Ажурні візерунки спицями – прості схеми для початківців з описом вязання красивих ажурних візерунків спицями

Поетапні уроки та МК з в’язання красивих ажурних візерунків спицями. Схеми в’язання ажурного листя, сердець, змійок і хвиля павича. Як в’язати літню кофтинку, палантин, светр і облямівку ажурними візерунками. Багато корисних рекомендацій та величезна добірка фото.

У світі рукоділля спиці є потужним інструментом для створення витончених та витончених візерунків. Ажурні візерунки спицями – це справжнє мистецтво, що дозволяє втілити у життя унікальні ідейні концепції.

У цій статті ми пропонуємо вам поринути у світ неймовірних можливостей, досліджуючи нові та цікаві ідеї для створення виробів, в яких ажурні візерунки стануть справжнім центром уваги та вражаючою прикрасою.

Ажурний візерунок «Сердечки» спицями для кофти

Ажурний візерунок «Сердечки» – це чудовий спосіб надати вашій кофті витончений і романтичний вигляд. Цей візерунок являє собою серії витончених сердець, що переплітаються, створюють унікальний і елегантний малюнок.

Список матеріалів:

  1. Пряжа середньої товщини, придатна для обраного вами розміру спиць.
  2. Спиці відповідного розміру для вибраної пряжі.
  3. Набір голки для скріпки для закріплення кінців пряжі.
  4. Ножиці.

Почніть з вибору пряжі та спиць, що відповідають вашим уподобанням та розміру кофти, яку ви хочете зв’язати. Зробіть зразок, щоб визначити правильну щільність в’язання для пряжі та спиць. Можливо, вам знадобиться змінити розмір спиць, щоб досягти бажаної густини.

Почніть зв’язувати основну частину кофти, використовуючи вибраний вами візерунок та інструкцію для основного в’язання. Переконайтеся, що кофта має достатню довжину вашого розміру.

Настав час почати в’язати ажурний візерунок «Сердечки». Дотримуйтесь цих кроків:

  • 1-й ряд: 1 лицьова петля, 2 разом виворітна петля, 1 накид, 1 лицьова петля, 1 накид, 2 разом виворітна петля, 1 лицьова петля (повторювати до кінця ряду).
  • 2-й ряд: всі петлі в’язати, як вони здаються (лицьові петлі лицьовими, виворітні виворітними).
  • 3-й ряд: 1 лицьова петля, 1 накид, 2 разом виворітна петля, 3 лицьові петлі, 2 разом виворітна петля, 1 накид (повторювати до кінця ряду).
  • 4-й ряд: всі петлі в’язати, як вони здаються.
  • 5-й ряд: 1 лицьова петля, 2 разом виворітна петля, 1 накид, 1 лицьова петля, 1 накид, 2 разом виворітна петля, 3 лицьові петлі (повторювати до кінця ряду).
  • 6-й ряд: всі петлі в’язати, як вони здаються.
  • Повторюйте 1-6 ряди до бажаної довжини ажурного візерунка. Переконайтеся, що кількість сердець у кожному ряді відповідає розміру кофти.

Закінчіть зв’язування кофти, дотримуючись інструкцій для основного в’язання. Закрийте всі петлі та акуратно зашийте кінці пряжі. При необхідності, акуратно прикріпіть гудзики чи інші декоративні елементи до кофти.

Літня кофточка з візерунком «Листя»

Літо – це ідеальний час для творчості та створення легких, стильних предметів гардеробу. Ми пропонуємо вам інструкцію для в’язання літньої кофточки з візерунком «Листя» спицями.

Цей візерунок надасть вашій кофтині елегантності та унікальності, підкреслюючи вашу індивідуальність. Перш ніж розпочати роботу, ознайомтеся з необхідними матеріалами.

Список матеріалів:

  1. Пряжа середньої товщини (переважно бавовняна або лляна) у вибраному вами кольорі.
  2. Спиці відповідного розміру.
  3. Набір гудзиків.
  4. Ножиці.
  5. Голка з тупим кінцем для зшивання деталей.

Підготовчі заходи:

Виберіть пряжу та спиці відповідного розміру відповідно до ваших уподобань та необхідного розміру кофточки. Зробіть візерунок «Листя» на невеликому квадраті пряжі, щоб переконатися, що ви правильно виконуєте візерунок. Виміряйте обхват грудей і визначте бажану довжину кофтини, щоб отримати правильні розміри.

Початок в’язання:

За допомогою спиць наберіть необхідну кількість петель відповідно до вибраного розміру кофтини. Виконайте перший ряд лицьових петель або підійдіть до створення візерунка «Листя» відповідно до ваших уподобань.

Виконайте візерунок «Листя» протягом основної частини кофтини:

  • Перший ряд: в’яжіть усі петлі лицьовими стовпчиками.
  • Другий ряд: в’яжіть першу петлю лицьовим стовпчиком, потім зробіть накид, пропустіть наступну петлю (не в’яжіть її), в’яжіть наступну петлю лицьовим стовпчиком. Повторюйте послідовність до кінця ряду.
  • Третій ряд: в’яжіть усі петлі лицьовими стовпчиками.
  • Четвертий ряд: в’яжіть першу петлю лицьовим стовпчиком, потім зробіть дві накиди, пропустіть наступну петлю (не в’яжіть її), в’яжіть наступну петлю лицьовим стовпчиком. Повторюйте послідовність до кінця ряду.
  • П’ятий ряд: в’яжіть усі петлі лицьовими стовпчиками.
  • Шостий ряд: в’яжіть першу петлю лицьовим стовпчиком, потім зробіть три накиди, пропустіть наступну петлю (не в’яжіть її), в’яжіть наступну петлю лицьовим стовпчиком. Повторюйте послідовність до кінця ряду.
  • Повторюйте другий, третій, четвертий, п’ятий та шостий ряди, щоб створити бажаний розмір візерунка «Листя». Продовжуйте повторювати ці ряди, доки не досягнете потрібної довжини або закінчите в’язання.
  • Завершіть візерунок, в’яжіть останній ряд лицьовими стовпчиками.

Завершення роботи:

Коли кофта досягне бажаної довжини, завершіть останній ряд візерунка «Листя». Закінчіть в’язання, відрізавши пряжу і залишивши невеликий кінець. Використовуйте голку з тупим кінцем, щоб акуратно пошити бічні шви кофтини.

Додавання декоративних елементів:

За бажанням, прикріпіть гудзики на передню панель кофточки відповідно до ваших уподобань. Закріпіть кінці ниток, щоб виріб виглядав обережно.

Гарний палантин з ажурними косами

Палантини з ажурними косами є чудовим доповненням до гардеробу та можуть стати вишуканим акцентом вашого вбрання. Незалежно від вашого рівня майстерності у в’язанні, ви зможете створити цю елегантну та привабливу річ своїми власними руками.

Список матеріалів:

  1. Пряжа середньої товщини у вибраному вами кольорі.
  2. Спиці відповідного розміру.
  3. Розділові маркери.
  4. Ножиці.

Наберіть 3 петлі на спиці і рівномірно розподіліть за допомогою розділових маркерів.

Виконуйте схему або опис ажурної коси для створення візерунка. Можливо, вам доведеться провести кілька рядів звичайної гладіні, перш ніж почати в’язати ажурну косу:

  • 1-й ряд: 1 лицьова петля, 2 петлі разом виворітними, накид, 1 лицьова петля, накид, 2 петлі разом виворітними, 1 лицьова петля (повторити до кінця ряду).
  • 2-й ряд: усі петлі в’язати, як вони представлені (лицьові петлі лицьовими, виворітні петлі виворітними).
  • 3-й ряд: 1 лицьова петля, 1 накид, 2 петлі разом лицьовими, 1 накид, 1 лицьова петля, 1 накид, 2 петлі разом лицьовими, 1 накид (повторити до кінця ряду).
  • 4-й ряд: усі петлі в’язати, як вони представлені (лицьові петлі лицьовими, виворітні петлі виворітними).

Повторюйте 2-й, 3-й та 4-й ряди, доки не досягнете бажаної довжини візерунка з ажурними косами. Переконайтеся, що у кожному ряді кількість петель залишається незмінною, якщо це не зазначено інакше.

Зв’яжіть кілька рядів гумки для створення гарного краю палантину. Гумку можна зв’язати у будь-якій бажаній висоті. Обережно відріжте пряжу, залишивши достатній кінець для зав’язування. Зав’яжіть кінець нитки і акуратно зашийте всі кінці, що залишилися.

Перед початком роботи рекомендується випробувати візерунок ажурної коси на невеликому зразку, щоб перевірити, чи ви розумієте інструкції і чи виходить у вас бажаний результат.

Жіноча хустка з ажурними ромбами

Жіноча хустка з ажурними ромбами є елегантним та універсальним аксесуаром, який можна зв’язати спицями. Ця хустка підходить для будь-якої пори року і чудово доповнить ваш гардероб.

Список матеріалів:

  1. Пряжа середньої товщини (рекомендується пряжа із натуральних волокон для кращого драпірування);
  2. Спиці відповідного розміру (зазвичай використовуються спиці розміром US 8 або 9);
  3. В’язальні маркери або нитки різних кольорів для позначок (за бажанням);
  4. Ножиці;
  5. В’язальна голка.

Підготовчі кроки:

  • Виберіть пряжу та спиці відповідно до ваших уподобань та розміру готового виробу.
  • Якщо ви хочете додати позначки для легкості роботи, помістіть в’язальні маркери або нитки різних кольорів на кожну 10 петлю (опціонально).
  • Створіть пробне плетіння з кількох петель та рядів, щоб переконатися, що вибраний розмір спиць та пряжа підходять.

Початок в’язання:

  • Зробіть початковий вузлик на кінці пряжі та закріпіть його на першій спиці.
  • Зв’яжіть 4 петлі лицьовою гладдю.

Перший ряд ажурних ромбів:

  • Перші 4 петлі (починаючи з другого ряду) завжди зв’яжіть лицьовою гладдю.
  • Наступні 8 петель зв’яжіть так: 2 лицьові петлі, 1 накид, 2 лицьові петлі, 2 разом виворітні, 1 накид, 2 лицьові петлі.
  • Повторюйте цей візерунок до кінця ряду, закінчуючи 4 петлями.

Другий і третій, четвертий ряди:

  • Другий і третій ряди зв’яжіть лицьовою гладдю, в’язавши кожну петлю так, як вона представлена ​​(лицьові петлі, виворотні петлі виворітними).
  • У четвертому ряду повторіть візерунок першого ряду, пов’язуючи петлі за вказаним порядком.

Повторення другого, третього та четвертого рядів:

  • Повторюйте другий, третій і четвертий ряди, поки хустка не досягне бажаної довжини. Переконайтеся, що кількість повторень ажурного візерунка відповідає вашим уподобанням.

Завершення роботи:

  • Після завершення останнього ряду ажурних ромбів зв’яжіть 4 петлі лицьовою гладдю.
  • Залишок пряжі відріжте, залишивши достатній хвостик для закріплення.
  • Закріпіть хвостик пряжі за допомогою в’язальної голки, пропустивши через петлі на спицях.

Светр з ажурним візерунком для реглану зверху

Светри з ажурними візерунками стають дедалі популярнішими серед любителів рукоділля. Їх елегантний та повітряний дизайн робить їх чудовим вибором для будь-якого сезону.

Список матеріалів:

  1. Пряжа середньої товщини, що підходить для спиць розміром 4 мм.
  2. Спиці розміром 4 мм.
  3. Набір спиць для в’язання реглану.
  4. Маркери для позначки петель.
  5. Ножиці.
  6. Голка з великим вушкам для пришивання деталей.

Почніть зняття мірок. Заміряйте коло грудей, довжину рукава, довжину тулуба та коло шиї. Визначте необхідний розмір светра та оберіть відповідну пряжу.

Наберіть необхідну кількість петель на спиці для в’язання реглану відповідно до вибраного розміру. Почніть в’язати візерунок ажурними петлями на спицях для реглану. Дотримуйтесь схеми візерунка:

  • Ряд 1: 1 лицьова петля, 2 петлі разом виворітними накидами, 1 лицьова петля (повторювати до кінця ряду)
  • Ряд 2 і всі парні ряди: всі петлі в’язати, як вони здаються (лицьові петлі в’язати лицьовими, петлі в’язати виворітними)
  • Ряд 3: 1 лицьова петля, зробити 1 накид, 2 петлі разом виворітними накидами, 1 лицьова петля, 1 накид, 1 лицьова петля (повторювати до кінця ряду)
  • Ряд 5: 1 лицьова петля, зробити 2 накиди, 2 петлі разом виворітними накидами, 1 лицьова петля, 2 накиди, 1 лицьова петля (повторювати до кінця ряду)
  • Ряд 7: 1 лицьова петля, зробити 3 накиди, 2 петлі разом виворітними накидами, 1 лицьова петля, 3 накиди, 1 лицьова петля (повторювати до кінця ряду)
  • Ряд 9: 1 лицьова петля, зробити 4 накиди, 2 петлі разом виворітними накидами, 1 лицьова петля, 4 накиди, 1 лицьова петля (повторювати до кінця ряду)

Повторюйте ці 9 рядів, щоб створити ажурний візерунок для реглану светра. Пам’ятайте, що для досягнення бажаного результату необхідно дотримуватись схеми та інструкцій, наданих з пряжею.

Продовжуйте в’язання до досягнення потрібної довжини тулуба светра, залишаючи отвори для рукавів. Розділіть петлі для передньої та задньої частин светра, а також петлі для рукавів, використовуючи маркери для позначки петель.

В’яжіть передню та задню частини светра окремо до досягнення потрібної довжини. Почніть в’язати рукави від отворів, залишених на тулубі светра. В’яжіть рукави до досягнення потрібної довжини.

Закінчіть в’язання рукавів і з’єднайте їх із передньою та задньою частинами светра, використовуючи спеціальні спиці для в’язання реглану. Пришийте бічні шви светра, використовуючи голку з великим вушкам та пряжу.

Пришийте решту деталей, таких як комір або декоративні елементи, при необхідності. Перевірте светр на відповідність розміру та виправте будь-які помилки чи нерівності. Підстрижіть зайві нитки та закінчіть светр.

Ажурний візерунок у японському стилі

Ажурні візерунки в японському стилі є чудовим способом надання вишуканості та краси вашим в’язаним виробам.

Вони відомі своєю елегантністю та простотою виконання, що робить їх популярними серед майстринь різного рівня. У цій інструкції ми розглянемо, як створити ажурний візерунок у японському стилі спицями.

Список матеріалів:

  1. Пряжа середньої або тонкої товщини у вибраному вами кольорі.
  2. Спиці відповідного розміру для вибраної пряжі.
  3. Набір спиць помічників (але рекомендується для складних візерунків).
  4. Ножиці.
  5. Штопор (для блокування готового виробу).

Почніть з вибору пряжі і спиць для вашого проекту. Переконайтеся, що обрана пряжа відповідає вашим вимогам щодо кольору, текстури та складу.

Перед початком роботи зробіть пробне в’язання на невеликому зразку. Це допоможе вам оцінити розмір та зовнішній вигляд візерунка, а також перевірити правильність виконання інструкції.

Легенда:

  • П – лицьова петля
  • О – накид
  • СС – центральний стовпчик (складання 2-х петель в 1 петлю без зняття з лівої спиці)
  • 2СС – складання 2-х петель в 1 петлю зі зняттям з лівої спиці
  • К – крайня петля

Схема:

  • 1-й ряд: До, 2СС, Про, П, Про, 2СС, До (повторювати від * до * остаточно ряда)
  • 2-й ряд і всі парні ряди: Перевертаємо роботу і в’язати всі петлі, як вони здаються (лицьові петлі лицьовими, а виворітні – виворітними).
  • 3-й ряд: К, 1СС, О, П, О, 1СС, К
  • 5-й ряд: К, 2СС, О, 3СС, О, 2СС, К
  • 7-й ряд: К, 1СС, О, 5СС, О, 1СС, До 9-й ряд: К, 2СС, О, 7СС, О, 2СС, К
  • 11-й ряд: К, 1СС, О, 9СС, О, 1СС, К

Повторюйте ряди 1-11, щоб продовжити створення ажурного візерунка в японському стилі. Візерунок розвиватиметься в ширину і створюватиме вишуканий дизайн з відкритими візерунками. Зверніть увагу, що кількість повторів візерунка може змінюватись в залежності від вашого проекту.

Продовжуйте в’язати візерунок, дотримуючись схеми або опису, до досягнення бажаної довжини або завершення проекту. При необхідності повторіть ряди візерунка, щоб створити ефект, що повторюється.

Після завершення роботи обережно зафіксуйте останню петлю, залишивши досить довгий кінець нитки. Потім акуратно підріжте нитки, залишивши невеликий хвостик.

Для надання остаточної форми та покращення зовнішнього вигляду візерунка, ви можете використовувати процес блокування.

Розташуйте ваш готовий виріб на плоскій поверхні, зіпсувавши його за потреби. Потім за допомогою штопора акуратно розтягніть виріб, надаючи йому бажаної форми. Зачекайте, доки пряжа повністю висохне.

Не забувайте стежити за рівномірністю натягу петель при в’язанні ажурних візерунків.

Візерунок «Павлиний хвіст»: схема для початківців

Візерунок «Павлиний хвіст» є красивим та витонченим візерунком, який додасть елегантності вашим спіцам. Він складається з петель, що повторюються, створюють враження павиче пір’я. Цей візерунок ідеальний для початківців, оскільки він відносно простий у виконанні і виглядає дуже вражаюче.

Почніть з відливного ряду, в який буде включена гладь. Для цього в’яжіть кожну петлю лицьовою гладдю. Перейдіть до основної схеми візерунка «Павлиний хвіст»:

  • 1-й ряд: 2 лицьові петлі, 2 разом лицьові петлі, накид, 1 лицьова петля, накид, 2 разом лицьові петлі (повторіть до кінця ряду).
  • 2-й ряд: в’яжіть всі петлі, як вони здаються.
  • 3-й ряд: 1 лицьова петля, накид, 2 разом лицьові петлі, накид, 1 лицьова петля, 2 разом лицьові петлі (повторіть до кінця ряду).
  • 4-й ряд: в’яжіть усі петлі, як вони здаються.
  • Повторюйте 1-й та 4-й ряди, доки не досягнете бажаної довжини виробу.

Після завершення візерунка «Павлів хвіст» завершіть роботу відливним рядом, в якому в’яжіть кожну петлю лицьовою гладдю.

Якщо ви хочете створити більше або менше пір’я у візерунку, вам необхідно відповідним чином змінити кількість петель у рядках візерунка.

Ажурні бантики: покроковий майстер-клас

В’язання ажурних бантиків спицями – це чудовий спосіб надати вашим аксесуарам витонченість та ніжність. Ці елегантні бантики можуть бути використані для прикраси шапок, сумок, хусток та багатьох інших речей.

Список матеріалів:

  1. Пряжа середньої товщини та відповідного кольору.
  2. Спиці відповідного розміру.
  3. Набір в’язальні голки.

Початок в’язання

Змонтуйте на спиці 20 петель, використовуючи спосіб вашого вибору. В’язати 4 ряди лицьовою гладдю.

Створення ажурного візерунка

Перейдіть до в’язання ажурного візерунка таким чином:

  • Ряд 1: 1 лицьова петля, 2 разом лицьові петлі, обернути нитку навколо спиці (ОВС), повторювати до кінця ряду.
  • Ряд 2 і всі парні ряди: в’язати всі петлі, як вони видаються (лицьові лицеві, виворітні виворітними).
  • Ряд 3: 2 разом лицьових петлі, ОВС, повторювати до кінця ряду.
  • Ряд 5: 2 разом лицьові петлі, ОВД, 1 лицьова петля, ОВД, повторювати до кінця ряду. Ряд 7: Повторити ряд 1.
  • В’язати 4 ряди лицьовою гладдю.

Зав’язування банта

Зняти петлі зі спиць та залишити довгий хвіст пряжі. Протягайте хвостову нитку через усі петлі і зав’язуйте туго, щоб сформувати бант. Закріпіть кінець нитки і за необхідності підріжте надлишки.

Візерунок «Змійка»

Ажурні візерунки – це вишукані та чудові візерунки, створені з використанням спиць. Візерунок «Змійка» є одним з популярних ажурних візерунків і створює ефект легкості та легкості у вашій в’язаній роботі. Цей візерунок ідеально підійде для створення шалі, палантинів, светрів та інших предметів одягу.

Схема в’язання:

  1. Наберіть кратне 10 петель плюс додаткові 2 петлі для краю. Загальна кількість петель має бути кратною 10.
  2. 1-а та 2-а петлі – лицьові петлі (крайні петлі).
  3. 3-я петля – пров’язати лицьову.
  4. 4-а петля – зробити накид.
  5. 5-а петля – пров’язати 2 разом лицьові петлі.
  6. 6-а петля – зробити накид.
  7. 7-а петля – пров’язати 2 разом лицьові петлі.
  8. 8-а петля – пров’язати 3 разом лицьові петлі.
  9. 9-а петля – зробити накид.
  10. 10-а петля – пров’язати 3 разом лицьові петлі.
  11. Повторіть кроки 4-10 до кінця ряду.
  12. Останні дві петлі – лицьові петлі (крайні петлі).
  13. Повторювати ряди 1-12 до бажаної довжини виробу.
  14. Після завершення роботи, акуратно зняти петлі зі спиць на в’язальні голки, щоб тимчасово закріпити.

При в’язанні ажурних візерунків дуже важливо зберігати правильну напругу нитки. Якщо нитка занадто туга, візерунок може стискатися і втрачати форму. Якщо нитка занадто вільна, візерунок може бути розпливчастим і непропорційним.

Ажурний колосок

В’язання ажурних візерунків спицями – це захоплююче рукоділля, яке дозволяє створювати неймовірно красиві та витончені вироби.

Візерунок «Колосок» є одним з найпопулярніших і найпривабливіших ажурних візерунків. Він чудово виглядає на шалі, палантинах, светрах та інших в’язаних виробах.

Список матеріалів:

  1. Пряжа: виберіть пряжу середньої товщини, що підходить для спиць розміру 4 або 5. Добре підійде натуральна шерсть або суміш шерсті з акрилом для кращої формостійкості.
  2. Спиці: підійдуть спиці розміру 4 або 5, залежно від вибраної пряжі.
  3. Позначки: маркери або прості нитки різних кольорів для позначок у візерунку.

Підготовка:

Підберіть пряжу та спиці відповідно до вашого проекту. Зробіть пробне в’язання, щоб переконатися у правильності вибору розмірів пряжі та спиць.

Основний візерунок:

Розмір візерунка «Колосок» складає 10 петель + 2 крайні петлі для утворення кісок по краях. В’яжіть візерунок наступним чином:

  • 1 і 5 ряди: 2 кромкові петлі, 1 накид, 3 петлі разом (ск2по), 1 накид, 1 лицьова петля повторюйте до кінця ряду.
  • 2-й, 4-й та 6-й ряди: 2 кромкові петлі, 1 лицьова петля, 1 накид, 2 петлі разом (скпо) повторюйте до кінця ряду.
  • 3-й ряд: 2 петлі кромки, 2 петлі разом (скпо), 1 накид, 1 лицьова петля, 1 накид, 2 петлі разом (скпо) повторюйте до кінця ряду.
  • 7-й ряд: 1 кромкова петля, 1 лицьова петля, 1 накид, 2 петлі разом (скпо), 1 накид, 3 петлі разом (ск2по) повторюйте до кінця ряду.

Повторюйте ці 7 рядів для створення візерунка «Колосок».

Завершення роботи:

Завершіть візерунок після повного повторення його висоти або після закінчення необхідної частини виробу (наприклад, шалі). Останні пару рядів в’яжіть гладкою лицьовою або виворітною в’яззю без ажурних елементів для завершення візерунка.

При в’язанні ажурних візерунків завжди корисно використовувати позначки або маркери, щоб відзначати початок та кінець візерунка. Це допоможе уникнути помилок і зробить процес в’язання зручнішим.

Ажурні галочки

Візерунок «Ажурні галочки» є чудовим вибором для створення красивих та вишуканих виробів. Він додає легкість і легкість вашим в’язаним проектам, будь то шарфи, палантини або светри. У цій інструкції ви знайдете все необхідне, щоб втілити цей візерунок на спиці.

Список матеріалів:

  1. Пряжа на ваш вибір. Рекомендується використовувати пряжу середньої товщини (спорт, дитяча, або пряжа суміші вовни та акрилу).
  2. Спиці відповідного розміру для вибраної пряжі.
  3. Набір маркерів для позначок.
  4. Ножиці та голка із загостреним кінцем для завершення роботи.

Почніть з підготовки пряжі та спиць. Якщо потрібно, змотайте пряжу в моток. Переконайтеся, що у вас є достатньо пряжі для завершення проекту.

Почніть з маленького зразка, щоб познайомитися з візерунком та переконатися, що ваш вибір пряжі та спиць відповідають необхідному розміру.

Почніть в’язання. Ось основні кроки для створення візерунка «Ажурні галочки»:

  • Спочатку в’яжіть необхідну кількість петель, що відповідає ширині вашого проекту. Це може бути будь-яка парна кількість петель.
  • Наступний ряд: 1 лицьова петля, 2 петлі разом лицьовими виворітними накидами (див. схему). Повторюйте цей візерунок до кінця ряду.
  • Наступний ряд: в’яжіть усі петлі лицьовими.
  • Повторюйте ці два ряди до бажаної довжини проекту.

Підтримуйте рівномірну напругу пряжі при в’язанні та стежте за схемою візерунка, щоб забезпечити правильне виконання. У міру просування в роботі періодично перевіряйте свою роботу, щоб переконатися, що ви не пропустили або не помилилися у виконанні візерунка.

Після завершення роботи акуратно зафіксуйте петлі на спицях або використовуйте спеціальну застібку, щоб уникнути розпускання роботи.

Ефектна ажурна облямівка

В’язання ажурних елементів надає виробу неповторної краси та легкості. Одним із вражаючих варіантів є ажурна облямівка, яка може бути чудовою прикрасою для ваших в’язаних виробів.

Список матеріалів:

  1. Пряжа товщиною середнього або тонкого калібру (рекомендується використовувати пряжу з гарним драпіруванням для ефектнішого ефекту ажура).
  2. Спиці відповідного розміру для вибраної пряжі.
  3. Шкарпетки або захисні ковпачки для спиць (щоб запобігти ковзанню петель).

Початок роботи:

Дотримуючись інструкцій для вибраного в’язання (наприклад, в’язання кардигану або шалу), дійдіть до місця, де ви хочете додати ажурну облямівку. Переконайтеся, що ви на правильному боці роботи, щоб створити облямівку на лицьовій стороні виробу.

Підготовка до створення ажура:

Визначте кількість петель, які потрібно використовувати для ажурної облямівки. Зазвичай це число кратне 6 чи 8 петлям. Якщо ваше в’язання вимагає облямівки певної ширини, переконайтеся, що кількість вибраних петель відповідає цій ширині.

Створення ажура:

В’яжіть кілька рядів простої гумки (1 лицьова, 1 виворітна), щоб створити базу для облямівки. Починайте працювати за схемою ажурного візерунка (якщо така є), дотримуючись інструкцій для обраного візерунка.

Якщо у вас немає конкретного візерунка, ось базовий крок для створення ажура:

  • 1-й ряд: 2 лицьові петлі, 2 разом виворітні петлі, 1 утворена з попередніх 2 петель, повторюйте до кінця ряду.
  • 2-й ряд і всі парні ряди: в’яжіть всі петлі, як вони здаються.
  • 3-й ряд: 1 лицьова петля, 1 утворена з попередніх 2 петель, 2 лицьові петлі, 2 разом виворотні петлі, повторюйте до кінця ряду.
  • 5-й ряд: 2 лицьові петлі, 2 разом виворотні петлі, 1 лицьова петля, 1 утворена з попередніх 2 петель, повторюйте до кінця ряду.
  • Повторюйте 2-й, 3-й та 5-й ряди до досягнення бажаної довжини облямівки.

Завершення роботи:

Після завершення ажурної облямівки, закінчіть її кількома рядами простої гумки (1 лицьова, 1 виворітна). Продовжуйте в’язати по інструкції для основного в’язаного виробу.

Ажурні візерунки спицями – це джерело нескінченного натхнення та творчості. Вони додають неповторний шарм і вишуканість будь-якому виробу, будь то шарф, светр чи плед.

Рукоділля з використанням ажурних візерунків спицями стає не тільки захоплюючим хобі, а й можливістю створити унікальні та стильні аксесуари, які підкреслять ваш індивідуальний стиль. Дайте волю своїй уяві та починайте творити чудові речі з використанням ажурних візерунків спицями!

Схеми та фото приклади ажурних візерунків спицями