Квадратні мотиви гачком – покрокові схеми для початківців з описом вязання маленьких та великих мотивів із квадратів

У статті розказано та показано на фото ілюстраціях, як в’язати квадратні мотиви гачком. В’яжемо прості та красиві ажурні квадрати. Як в’язати мотиви для скатертини, кофти та пледа. Схеми в’язання подушки та коміра квадратними мотивами.

Квадратні мотиви, в’язані гачком, є одним із найпопулярніших і різноманітних елементів у світі рукоділля. Вони можуть стати основою для створення різних виробів, від красивих покривалок та подушок до модних аксесуарів та прикрас.

У цій статті ми пропонуємо вам захоплюючі майстер-класи і ідеї, що надихають, щоб ви змогли поринути у світ творчості і втілити свої найсміливіші в’язальні фантазії.

Особливості квадратних мотивів гачком

Квадратні мотиви, створені гачком, мають свої унікальні особливості, які роблять їх популярними серед рукоділників. Ці мотиви можуть мати різні види та форми, від простих одноколірних квадратів до складних геометричних візерунків.

Однією з особливостей квадратних мотивів є їхня чудова адаптивність і варіативність. Ви можете використовувати їх для створення різних виробів: від пледів та ковдр до сумок та декоративних елементів для інтер’єру. Завдяки своїй формі квадратні мотиви легко поєднуються в різні комбінації, утворюючи унікальні візерунки та дизайни.

При виборі матеріалів для в’язання квадратних мотивів гачком слід враховувати кілька факторів.

По-перше, виберіть міцну та м’яку пряжу, яка підходить для вибраного проекту. Наприклад, для пледів можна використовувати товсту вовняну або акрилову пряжу, а для прикрас – тонку бавовняну пряжу.

По-друге, експериментуйте з різними кольорами та текстурами, щоб надати своїм мотивам унікального вигляду. Не бійтеся змішувати яскраві та нейтральні відтінки, щоб створити ефектні контрасти чи гармонійні комбінації.

Пам’ятайте, що квадратні мотиви гачком це ваше поле для творчості. Не обмежуйте себе та давайте волю фантазії, створюючи дивовижні речі своїми руками.

Квадратні мотиви для кофти: в’язання гачком

В’язання квадратних мотивів для кофти з використанням гачка – захоплююче та творче заняття, яке дозволяє створювати оригінальні та стильні речі. Квадратні мотиви легко поєднуються і формують вишукані візерунки, які можуть стати прикрасою вашої кофти.

У цій таблиці представлені різні варіанти квадратних мотивів, їх описи та необхідні матеріали для в’язання.

Квадратний мотив Опис Матеріали
Мотив «Квітка» Елегантний мотив у формі квітки з пелюстками текстури. Пряжа (вовна, акрил)
Мотив «Сонце» Візерунок, що нагадує промені сонця з геометричними деталями Бавовняна пряжа
Мотив «Зірка» Квадрат з виразним візерунком, що нагадує зірку Пряжа (вовна, акрил, металізована)
Мотив «Хвиля» М’який та витончений мотив, що утворює хвилястий малюнок Мікс пряжі (вовна, акрил)

Вибір конкретного мотиву залежить від вашого стилю та переваг. Використовуйте таблицю як посібник і доповніть свою кофту унікальними та стильними квадратними мотивами, створеними за допомогою гачка. В’яжіть із задоволенням та насолоджуйтесь результатом вашого рукоділля!

Схема в’язання квадратних мотивів для скатертини.

В’язання квадратних мотивів для скатертини є цікавим та творчим способом створення унікального предмета для декору вашого столу. Квадратні мотиви можуть бути виконані в різних кольорах та візерунках, що дозволяє вам експериментувати з дизайном та створювати унікальні комбінації.

Для в’язання квадратних мотивів вам знадобиться деяка базова підготовка та знання основних в’язальних технік. Нижче наведено схему, яка допоможе вам створити красиву скатертину з використанням квадратних мотивів.

Крок Опис
1 Виберіть колір нитки та розмір гачка відповідно до ваших уподобань та вимог проекту.
2 Почніть із ланцюжка із 6 повітряних петель (вп). З’єднайте першу та останню петлі в кільце за допомогою стовпчика без накиду (стбн).
3 Виконайте 3 оп, які замінять перший стбн. В’яжіть стбн у ту ж петлю, з якої ви зробили останню вп. Повторіть це 11 разів, щоб отримати загальну кількість 12 стбн у кільці.
4 Закінчіть коло, з’єднавши останній стбн із третьою петлею на початку ряду за допомогою стбн.
5 Виконайте 3 вп, потім в’яжіть 2 стбн у наступний стбн із попереднього кола. В’яжіть 1 вп, пропустіть наступний стбн і повторіть відповідним чином до кінця ряду.
6 В’яжіть останній стбн в останню петлю ланцюжка на початку ряду.
7 Повторіть кроки 5-6, доки не досягнете бажаного розміру мотиву.
8 Повторіть кроки 2-7, щоб створити потрібну кількість квадратних мотивів.
9 З’єднайте мотиви разом, використовуючи метод, який найбільше підходить для вашого проекту. Це може бути шиття або з’єднання гачком.
10 Закінчення

Коли всі мотиви з’єднані, ваша скатертина готова! Не забудьте акуратно завершити всі нитки й упорядкувати виріб перед використанням.

Ви можете використовувати цю схему в’язання квадратних мотивів для скатертини або надихнутися нею, щоб створити свій власний унікальний дизайн. Дайте волю своїй фантазії та насолоджуйтесь процесом в’язання та результатом вашої творчості!

Кардиган із квадратами

В’язання кардигану з використанням квадратних мотивів гачком – це чудовий спосіб створити стильний і унікальний вбиральня. Квадратні мотиви надають кардигану цікавого та елегантного вигляду, а також дозволяють втілити свої творчі ідеї.

У цій таблиці представлені різні квадратні мотиви, опис їх особливостей і матеріали, необхідні в’язання.

Квадратний мотив Опис Матеріали
Мотив «Ромб» Геометричний мотив у формі ромба з об’ємним візерунком Пряжа (вовна, акрил)
Мотив «Мандала» Красивий мотив з центральним візерунком та деталями по краях Бавовняна пряжа
Мотив «Зигзаг» Мотив із зигзагоподібним візерунком Пряжа (вовна, акрил, металізована)
Мотив «Сітка» Квадрати, об’єднані сітчастими елементами Мікс пряжі (вовна, акрил)

Підберіть мотиви відповідно до вашого стилю та уподобань, щоб створити унікальний кардиган з квадратними мотивами гачком.

В’язання кожного мотиву може бути цікавим та творчим процесом, а результат – шикарний та стильний кардиган, який підкреслить ваш індивідуальний стиль. В’яжіть із задоволенням та створюйте дивовижні речі!

Майстер-клас для початківців: подушка з квадратами

В’язання подушки з квадратами гачком – чудовий спосіб створити затишний та оригінальний предмет інтер’єру. У цьому майстер-класі ми пропонуємо вам інструкцію для початківців, яка допоможе вам зв’язати подушку із квадратних мотивів. Квадратні мотиви можна в’язати різними кольорами, щоб створити яскравий та стильний дизайн. Давайте почнемо!

Інструкція з в’язання подушки з квадратами гачком:

Матеріали та інструменти

 • Пряжа у вибраному вами кольорі для мотивів
 • Гачок, що підходить для вибраної пряжі
 • Ножиці
 • Наповнювач для подушки
 • Нитки та голка для зшивання мотивів

В’язання квадратних мотивів

 1. Зробіть повітряну петлю.
 2. Зв’яжіть 4 повітряні петлі, з’єднавши їх у кільце за допомогою точки з’єднання.
 3. Усередині кільця виконайте 3 повітряні петлі (це буде вважатися першим стовпчиком) і зв’яжіть 2 стовпчики з накидом.
 4. Зробіть 2 повітряні петлі, пропустіть наступні 2 петлі в кільці, а потім виконайте 3 стовпчики з накидом. Повторіть від * до *, щоб отримати ще 2 групи з 2 повітряних петель та 3 стовпчиків з накидом.
 5. Закінчіть мотив, виконайте останні 2 повітряні петлі, пропустіть останні 2 петлі в кільці та виконайте останній стовпчик з накидом. Потім з’єднайте перший та останній стовпчики за допомогою точки з’єднання.
 6. Завершіть мотив, відрізавши пряжу, залишивши хвостик для подальшої фіксації.

В’язання необхідної кількості мотивів

В’яжіть квадратні мотиви, дотримуючись кроку 2, доки не отримаєте достатньо мотивів для створення заданого розміру подушки. Розмір та кількість мотивів залежать від ваших уподобань та планованого дизайну.

Складання подушки

 • Розташуйте мотиви у бажаному порядку та кроками з попереднього пункту, прикріпіть мотиви один до одного за допомогою ниток та голки. Зверніть увагу, що сторони мотивів мають бути акуратно вирівняні.
 • Коли всі мотиви зшити разом і утворюють бажаний розмір подушки, залиште невеликий розріз для наповнювача.
 • Наповніть подушку м’яким матеріалом, таким як синтепон або холофайбер. Кількість наповнювача залежить від вашої переваги та бажаної щільності подушки.
 • Закрийте розріз, зшиваючи його вручну ниткою та голкою.

Тепер у вас є гарна подушка із квадратними мотивами, пов’язана гачком. Цей проект ідеальний для в’язальниць-початківців, оскільки квадратні мотиви відносно прості у виконанні.

Ви можете експериментувати з різними кольорами та візерунками, щоб створити унікальний дизайн, що відображає ваш стиль. Насолоджуйтесь своїм новим творчим виробом та затишком, які він приносить у вашу оселю!

Кофта з гарними квадратами

Кофта з квадратними мотивами, в’язаними гачком, є чудовим вибором для створення затишного та стильного образу. Квадратні мотиви надають кофті оригінальності та індивідуальності, створюючи унікальні візерунки та дизайни.

У цій таблиці представлені різні квадратні мотиви, їх описи та рекомендовані матеріали для в’язання, щоб допомогти вам втілити свої ідеї в реальність.

Квадратний мотив Опис Матеріали
Мотив «Квітковий квадрат» Квадрат з візерунком квітки по центру та деталями по краях Пряжа (вовна, акрил)
Мотив «Геометричний» Квадрат з геометричними візерунками та лініями Бавовняна пряжа
Мотив «Ромбова сітка» Квадрати, що утворюють ромбову сітку з об’ємним візерунком Пряжа (вовна, акрил, металізована)
Мотив «Хвилююча симфонія» Квадрати з хвилястими та мереживними візерунками Мікс пряжі (вовна, акрил)

Виберіть мотив, який вам подобається, та створіть красиву та стильну кофту з використанням квадратних мотивів гачком.

Пам’ятайте, що в’язання – це ваша творчість, тому не соромтеся експериментувати з квітами та текстурами пряжі, щоб створити унікальний образ. В’яжіть із задоволенням та насолоджуйтесь процесом створення дивовижних речей!

Квадратні мотиви для пледу

В’язання пледа з квадратними мотивами гачком – це цікавий проект, який дозволяє створити унікальний і теплий предмет для вашого будинку. У цьому майстер-класі ми пропонуємо вам інструкцію з в’язання квадратних мотивів для пледу.

Квадратні мотиви є класичним та популярним вибором для пледів, і вони легко поєднуються один з одним. Давайте почнемо!

Матеріали та інструменти

 • Пряжа у вибраному вами кольорі для мотивів
 • Гачок, що підходить для вибраної пряжі
 • Ножиці

В’язання квадратних мотивів

 1. Зробіть повітряну петлю.
 2. Зв’яжіть 4 повітряні петлі, з’єднавши їх у кільце за допомогою точки з’єднання.
 3. Усередині кільця виконайте 3 повітряні петлі (це буде вважатися першим стовпчиком) і зв’яжіть 2 стовпчики з накидом.
 4. Зробіть 2 повітряні петлі, пропустіть наступні 2 петлі в кільці, а потім виконайте 3 стовпчики з накидом. Повторіть від * до *, щоб отримати ще 2 групи з 2 повітряних петель та 3 стовпчиків з накидом.
 5. Закінчіть мотив, виконайте останні 2 повітряні петлі, пропустіть останні 2 петлі в кільці та виконайте останній стовпчик з накидом. Потім з’єднайте перший та останній стовпчики за допомогою точки з’єднання.
 6. Завершіть мотив, відрізавши пряжу, залишивши хвостик для подальшої фіксації.

В’язання необхідної кількості мотивів

В’яжіть квадратні мотиви, дотримуючись кроку 2, доки не отримаєте достатньо мотивів для створення пледа потрібного розміру. Кількість мотивів залежить від бажаного розміру пледу та його густини.

Складання пледу

 • Розташуйте мотиви в бажаному порядку і зшийте їх разом за допомогою ниток та голки. Переконайтеся, що мотиви акуратно вирівняні та з’єднані між собою.
 • Продовжуйте з’єднувати мотиви, доки не отримаєте плед потрібного розміру. Ви можете використовувати один колір для всіх мотивів або варіювати кольори, створюючи унікальний візерунок.
 • Після того, як всі мотиви пошиті разом, завершіть плед, підрізавши зайві нитки і акуратно закріпивши кінці.

Тепер у вас є чудовий плед із квадратними мотивами, пов’язаний гачком. Цей проект дозволяє вам проявити свою творчу сторону та створити унікальний виріб, який додасть тепло та комфорт у вашу оселю.

Пледи з квадратними мотивами є класикою у світі в’язання та можуть стати справжньою окрасою вашого інтер’єру. Радійте та насолоджуйтесь вашим новим пледом!

Дуже простий квадратний мотив

Квадратні мотиви в’язання гачком можуть бути не тільки красивими, а й простими у виконанні. Вони ідеальні для початківців, а також для тих, хто воліє швидко створювати унікальні вироби.

У цій таблиці представлений простий квадратний мотив, його опис та рекомендовані матеріали для в’язання, щоб допомогти вам освоїти цю техніку з легкістю.

Простий квадратний мотив Опис Матеріали
Мотив «Основний квадрат» Прямолінійний квадратний мотив із базовими стібками Будь-яка підходяща пряжа та гачок

Цей простий квадратний мотив є ідеальним варіантом для початку вашої творчості. Використовуйте будь-яку пряжу і гачок, і ви зможете створити безліч різноманітних виробів, починаючи від покривал і закінчуючи аксесуарами.

Не бійтеся експериментувати з квітами та поєднаннями, щоб додати свою індивідуальність у кожен в’язаний виріб. В’яжіть із задоволенням та насолоджуйтесь результатом вашої творчості!

Ажурний квадратний мотив

В’язання ажурних квадратних мотивів гачком – це чудовий спосіб додати елегантності та вишуканості у ваші проекти в’язання. Ажурні мотиви мають гарні отвори та візерунки, які створюють повітряний та вишуканий вигляд. У цьому майстер-класі ми пропонуємо вам інструкцію з в’язання ажурного квадратного мотиву гачком.

Матеріали та інструменти

 • Пряжа у вибраному вами кольорі для мотиву
 • Гачок, що підходить для вибраної пряжі
 • Ножиці

В’язання ажурного квадратного мотиву

 • Зробіть повітряну петлю.
 • Зв’яжіть 4 повітряні петлі, з’єднавши їх у кільце за допомогою точки з’єднання.
 • Усередині кільця виконайте 3 повітряні петлі (це буде вважатися першим стовпчиком) і зв’яжіть 2 стовпчики з накидом.
 • Зробіть 2 повітряні петлі, пропустіть наступні 2 петлі в кільці, а потім виконайте 3 стовпчики з накидом. Повторіть від * до *, щоб отримати ще 2 групи з 2 повітряних петель та 3 стовпчиків з накидом.
 • Зробіть 2 повітряні петлі, пропустіть наступні 2 петлі в кільці, а потім виконайте 1 стовпчик із накидом.
 • Зробіть 2 повітряні петлі, пропустіть наступні 2 петлі в кільці, а потім виконайте 3 стовпчики з накидом. Повторіть від * до *, щоб отримати ще 2 групи з 2 повітряних петель та 3 стовпчиків з накидом.
 • Зробіть 2 повітряні петлі, пропустіть наступні 2 петлі в кільці, а потім виконайте 1 стовпчик із накидом.
 • Зробіть 2 повітряні петлі, пропустіть наступні 2 петлі в кільці, а потім виконайте 1 стовпчик із накидом. Повторіть від * до *, щоб отримати ще 2 групи з 2 повітряних петель та 1 стовпчика з накидом.
 • Закінчіть мотив, зробивши 2 повітряні петлі та пропустивши останні 2 петлі в кільці. Потім виконайте точку з’єднання, щоб закріпити мотив.
 • Завершіть мотив, відрізавши пряжу та акуратно зафіксувавши кінець.

При необхідності, в’яжіть необхідну кількість мотивів

В’яжіть ажурні квадратні мотиви, дотримуючись кроку 2, поки не отримаєте достатньо мотивів для свого проекту. Кількість мотивів залежить від розміру та дизайну, який ви хочете досягти.

Тепер у вас є вміння в’язати красиві квадратні ажурні мотиви гачком. Ці мотиви можуть використовуватися в різних проектах, таких як пледи, шалі, одяг та багато іншого, додаючи витонченість та витонченість у вашу роботу.

Красиві та великі квадратні мотиви

В’язання красивих та великих квадратних мотивів гачком дозволяє створювати вражаючі та чудові проекти. Ці великі мотиви привертають увагу своєю унікальністю та деталізацією, роблячи їх чудовою прикрасою для пледів, покривал, або навіть самостійних предметів одягу.

У цій таблиці представлені красиві та великі квадратні мотиви, їх описи та рекомендовані матеріали для в’язання.

Красивий та великий квадратний мотив Опис Матеріали
Мотив «Троянда у полі» Великий квадрат з візерунком троянди по центру і вінок з листя Пряжа (вовна, акрил)
Мотив «Чарівне колесо» Великий круглий мотив з геометричними візерунками та елементами Бавовняна пряжа
Мотив «Калейдоскоп» Квадрат із складним багатобарвним візерунком у вигляді калейдоскопу Мікс пряжі (вовна, акрил)

Виберіть красивий і великий квадратний мотив, який надихає вас, і створіть чудовий проект, який стане прикрасою вашого будинку або гардеробу. Використовуйте рекомендовані матеріали для досягнення бажаного результату.

В’язання цих великих мотивів надає чудову можливість виявити свою творчу індивідуальність і створити вражаючі вироби, які радуватимуть вас та оточуючих. В’яжіть із задоволенням та насолоджуйтесь процесом створення унікальних проектів!

Комір з квадратними мотивами

В’язання коміра з використанням квадратних мотивів гачком – це відмінний спосіб надати своєму вбранню вишуканий та елегантний вигляд. Квадратні мотиви додають особливого шарму і створюють цікаві візерунки, які привертають увагу. У цій інструкції з в’язання ви знайдете покрокові вказівки для створення чудового коміра з використанням квадратних мотивів гачком.

Матеріали, необхідні для в’язання:

 • Пряжа на ваш вибір
 • Гачок, що підходить для вибраної пряжі
 • Ножиці
 • Вузлики для закріплення кінців пряжі

В’язання квадратних мотивів

 1. Почніть із в’язання квадратних мотивів за обраною схемою або інструкцією.
 2. В’яжіть кожен мотив окремо, дотримуючись вказівок за кількістю петель та стібок.
 3. Повторіть процес в’язання необхідної кількості мотивів для створення коміра.

Поєднання мотивів

 • Підготуйте всі квадратні мотиви, що ви в’язали.
 • Розташуйте їх у бажаному порядку, щоб створити бажану форму коміра.
 • Використовуйте гачок та пряжу, щоб поєднати мотиви між собою.
 • Зазвичай з’єднання виконується за допомогою ланцюжків повітряних петель або стібків одинарного або подвійного гачка. З’єднайте кути кожного мотиву, щоб вони стали частиною загального коміра.

Закінчіть та завершіть

 1. Перевірте, щоб усі мотиви були міцно з’єднані та комір мав бажану форму.
 2. Закріпіть усі кінці пряжі, прибравши надлишки та просрочивши їх зворотним боком коміра.
 3. При необхідності пройдіть ножицями по краях коміра, щоб зробити їх більш рівними та акуратними.

Тепер ваш комір із квадратними мотивами гачком готовий! Носіть його з гордістю та насолоджуйтесь своїм унікальним та стильним аксесуаром. Приємного в’язання та творчих успіхів!

Під час майстер-класу з в’язання квадратних мотивів гачком рекомендується дотримуватися кількох важливих порад.

 1. По-перше, виберіть пряжу та гачок, що відповідають вашому проекту та бажаному результату.
 2. По-друге, не забувайте звертатися до докладних схем та інструкцій, щоб правильно виконувати кожну петлю та стібок.

І найголовніше, не бійтеся експериментувати та надавати своїм мотивам унікального вигляду, додаючи свої ідеї та деталі.

Схеми для в’язання квадратних мотивів гачком