Вязані фрукти та овочі – майстер-класи та схеми з описом вязання фруктів амігурумі гачком та спицями

Прості схеми та поетапні інструкції з в’язання фруктів, ягід та овочів. В’яжемо яблуко, полуницю, сливу, кавун, апельсин, лимон, гарбуз, персик, помідор та грушу. Корисні поради, лайфхаки від досвідчених в’язальниць + фото в’язаних фруктів.

В’язання – це мистецтво, яке може оживити навіть звичайнісінькі предмети. І якщо ви думали, що в’язати можна тільки одяг та аксесуари, ми раді вас здивувати! Сьогодні ми розповімо вам про захоплюючий світ в’язаних фруктів, ягід та овочів. За допомогою гачка та спиць ви зможете створювати дивовижно реалістичні моделі, які стануть чудовою прикрасою вашого інтер’єру або чудовим подарунком для близьких та друзів.

Особливості вибору матеріалів та інструментів

При створенні в’язаних фруктів, ягід та овочів особливу роль відіграють правильний вибір матеріалів та інструментів. Перше, на що слід звернути увагу, це пряжа. Найкраще вибирати натуральні матеріали, такі як бавовна або шерсть, щоб досягти бажаного текстури та зовнішнього вигляду.

Також необхідно мати під рукою різні розміри гачків та спиць, щоб адаптуватися до різних проектів та створювати різні розміри та форми.

Не забудьте про додаткові матеріали, такі як наповнювачі для надання об’єму та очі або нитки для вишивки деталей.

Пам’ятайте, що правильний вибір матеріалів та інструментів зробить ваше в’язання фруктів максимально реалістичним та задовольнить ваше творче бачення.

В’язане яблуко

Зв’язування яблука з пряжі – це творчий та кумедний проект, який можна зробити своїми руками. Вам знадобляться пряжа, гачок або спиці, набивання та деякі базові навички в’язання. Ось як можна зв’язати яблуко із пряжі:

Вибір пряжі та інструментів

При виборі пряжі для яблука можна використовувати різні кольори та текстури, щоб надати йому унікального вигляду. Найкраще вибрати м’яку та пухнасту пряжу, яка добре тримає форму. Також вам знадобляться гачок або спиці відповідного розміру, щоб працювати з вибраною пряжею.

Створення основи яблука

 1. Почніть із в’язання круглої основи для яблука. Ви можете почати з невеликого кільця повітряних петель, потім закрийте його в коло, з’єднавши першу петлю з другою.
 2. Після того як ви створили круглу основу, продовжуйте в’язати навколо, збільшуючи кількість петель на кожному ряду, щоб отримати форму яблука, що поступово збільшується. Продовжуйте збільшувати кількість петель доти, доки ваша основа не досягне бажаного розміру.
 3. Коли досягнете бажаного розміру яблука, закрийте всі петлі, щоб завершити основу.

Формування яблука

 1. Після завершення основи ви можете розпочати формування яблука. Для цього можна використовувати набивку, таку як бавовну, вату або м’яку тканину.
 2. Почніть наповнювати основу яблука набивкою, щоб надати об’ємну форму. Наповнюйте основу щільно, але залиште трохи м’якості, щоб ваше яблуко мало приємну фактуру.
 3. Після того, як ви закінчили наповнювати основу, закрийте отвір, щоб набивання залишалося на місці. Можна використовувати нитку або пряжу, щоб зашити отвір.
 4. Можливо, ви захочете додати декоративний елемент, наприклад, стебло чи листя. Ви можете зв’язати їх окремо та прикріпити до верху яблука.

Ваше пов’язане яблуко готове!

Після завершення всіх кроків ви отримаєте миле яблучко із пряжі, яке можна використовувати як декорацію, іграшку чи подарунок.

Варіювати кольори, розміри та деталі, щоб створити унікальні яблука, які відображають вашу творчу індивідуальність.

Схема в’язання ягід полуниці

Схема в’язання ягід полуниці є простим і повторюваним візерунком, який створює ефект маленьких полуничок на в’язаній поверхні:

 • Для початку, візьміть пряжу бажаного кольору, що підходить для роботи з в’язальними спицями;
 • Почніть зв’язувати петлі, використовуючи будь-який метод, який ви віддаєте перевагу;
 • Потім, наслідуючи схему, почніть формувати ягоди полуниці, перехрещуючи петлі і створюючи візерунки у вигляді округлих форм;
 • Продовжуйте в’язати, доки не досягнете потрібного розміру або довжини виробу;
 • Коли ви закінчите, акуратно зафіксуйте петлі та зав’язуйте кінці пряжі.

В результаті ви отримаєте чудовий в’язаний виріб з яскравими та цікавими мотивами полуниці.

Ця схема чудово підходить для створення різних предметів, таких як шапки, сумки чи панно.

Простий майстер-клас: в’язання маленької сливи

В’язання маленької сливи — чудовий проект для в’язальниць-початківців, який допоможе розвинути навички в’язання і створити милий аксесуар. У цьому простому майстер-класі я розповім вам, як зв’язати маленьку сливу з використанням основних в’язальних прийомів.

Вам знадобляться такі матеріали та інструменти:

 1. Пряжа: оберіть м’яку акрилову або вовняну пряжу, яка підходить для в’язання на спицях розміром 4-5 мм.
 2. Спиці: використовуйте спиці розміром 4-5 мм.
 3. Набір візерунків: можна використовувати базові візерунки, такі як гладь або гумка, або придумати свій унікальний візерунок.
 4. Ножиці для обрізання зайвих ниток.
 5. Вовняна голка: для закріплення кінців пряжі.

Тепер, коли у вас є все необхідне, приступимо до майстер-класу з в’язання маленької сливи:

 1. Почніть з виливки: наберіть на спиці необхідну кількість петель, щоб створити основу сливи. Можна використовувати будь-який вибраний візерунок або просто в’язати гладдю.
 2. В’язання основної частини сливи: продовжуйте в’язати, дотримуючись вибраного візерунка або використовуючи гладь до досягнення бажаної довжини. Ви можете змінювати візерунки або додавати прикраси на свій смак.
 3. Формування верхньої частини сливи: коли основна частина досягне потрібної довжини, почніть зменшення, щоб сформувати верхню частину сливи. Зменшення можна робити рівномірно або за вибраним візерунком, щоб створити закруглену форму сливи.
 4. Завершення роботи: коли залишилося лише кілька петель на спицях, перетягніть кінець пряжі через них і акуратно затягніть. Закріпіть кінці пряжі за допомогою вовняної голки, щоб уникнути розпускання.
 5. Додавання деталей: якщо ви хочете надати зливу більше реалістичності, можете додати нитки для стебла або вишити очі і рот.

От і все! Ви тільки-но завершили в’язання маленької сливи.

Вітаю! Тепер у вас є чудовий аксесуар чи подарунок, який ви самі створили. Пам’ятайте, що можна експериментувати з різними візерунками та квітами, щоб зробити свою сливу по-справжньому унікальною. Насолоджуйтесь процесом в’язання та творчості!

Апетитний апельсин

Зв’язування апельсина гачком є ​​цікавим та оригінальним рукодельним проектом. У цьому посібнику розкаяно, як створити гачком апельсин.

Підготовка матеріалів:

 • Пряжа помаранчевого кольору для створення апельсину.
 • Зелена пряжа для створення стебла.
 • Гачок відповідного розміру для вибраної вами пряжі.
 • Ножиці для обрізання ниток.

Почніть із створення ланцюжка повітряних петель на гачку. Розмір ланцюжка залежить від бажаного розміру апельсина. Потім зробіть ковзну петлю в кінці ланцюжка, щоб закріпити її.

Створення текстури

 1. Стовпчики без накиду (сбн): Вставте гачок у першу петлю ланцюжка і простягніть пряжу через нього. Потім зробіть звичайний ЗБН, пропускаючи гачок через петлю і простягаючи пряжу через нього. Продовжуйте в’язати сбн у кожну петлю ланцюжка до кінця.
 2. Збільшення кількості петель: Щоб апельсин набув форми, вам може знадобитися збільшити кількість петель, використовуючи техніку збільшення. Для цього зробіть два сбни в одну петлю, щоб подвоїти кількість петель на кожному ряду. Продовжуйте в’язати таким чином, поки апельсин не досягне бажаного розміру.

Створення стебла

 1. Підготовка зеленої пряжі: Приготуйте зелену пряжу, яку використовуватимете для створення стебла апельсина.
 2. Прикріплення пряжі: Вставте гачок у будь-яке місце на вершині апельсина та протягніть зелену пряжу через нього. Потім зробіть ковзну петлю, щоб закріпити пряжу.
 3. В’язання стебла: В’язання стебла проводиться з використанням стовпчиків без накиду (СБН). Продовжуйте в’язати стовпчики без накиду в кожну петлю стебла, доки стебло не досягне бажаної довжини. Завершіть роботу, зав’язавши вузол у кінці стебла та обріжте зайву пряжу.

Завершення роботи

 1. Зав’язування вузла: Перетягніть останню петлю апельсина через нитку та зав’яжіть вузол, щоб закріпити кінець пряжі.
 2. Обрізання ниток Обережно обріжте зайві нитки пряжі з використанням ножиць, щоб апельсин виглядав акуратно і завершено.

Тепер ваш гачком пов’язаний апельсин готовий! Цей проект відмінно підійде для декорації або як іграшка для дітей.

Ви можете варіювати розміри та кольори, щоб створити унікальні апельсини, що відповідають вашим уподобанням.

Кислий лимон: іграшка амігурумі

Щоб зв’язати лимон амігурумі, вам знадобиться нитка жовтого кольору та гачок відповідного розміру. Почніть із створення кільця з повітряних петель, потім наберіть певну кількість стовпчиків без накиду. Після цього почніть збільшувати кількість стовпчиків у кожному ряду, щоб формувати форму лимона.

У міру просування в’язання, не забудьте залишити отвір внизу для заповнення вашого амігурумі набивкою. Продовжуйте в’язати у спіралі, збільшуючи та зменшуючи кількість стовпчиків, щоб створити округлу форму лимона.

Для створення очей та рота можна використовувати чорну нитку або вишивку. Виконайте невеликі круглі виступи для очей та рота, просто закріпивши нитку на лицьовій стороні вашого амігурумі.

Закінчіть в’язання, залишивши досить довгий хвіст нитки. Проходьте хвіст нитки через останні петлі і затягніть, щоб закріпити та завершити ваш лимон амігурумі.

Не забувайте експериментувати з розмірами та формами, щоб створити унікальний лимон амігурумі, який приноситиме радість вам і вашим близьким!

Соковитий кавун: розвиваюча іграшка гачком

Для зв’язування розвиваючої іграшки кавуна гачком вам знадобляться деякі матеріали та інструменти, такі як пряжа, гачок, набивка для іграшок та нитки для вишивання. Нижче наведено пункти, які допоможуть вам у створенні цієї іграшки:

 1. Підготуйте матеріали: виберіть пряжу, яка підходить для іграшок та відповідає вашим уподобанням за кольором. Також знайдіть відповідний гачок, який відповідає розміру пряжі.
 2. Почніть з верхньої частини кавуна: зробіть ланцюжок з повітряних петель потрібної довжини, щоб він став основою подальшої роботи. Потім продовжуйте в’язати навколо цього ланцюжка, використовуючи одну з основних в’язальних технік, наприклад стовпчиками без накиду.
 3. Створіть форму кавуна: у процесі в’язання поступово збільшуйте кількість петель, щоб створити округлу форму кавуна. Це можна зробити, додаючи додаткові стовпчики без накиду у певних місцях.
 4. Додайте деталі: використовуйте нитки для вишивання та гачок, щоб додати деталі кавуна, такі як чорне насіння або смуги. Вишивайте ці деталі на поверхні кавуна, дотримуючись своєї переваги дизайну.
 5. Завершіть кавун: коли форма та деталі кавуна зроблені, закрийте роботу. Залишіть досить довгий кінець пряжі, щоб ви змогли закріпити його на іграшці. Потім зашийте отвір, використовуючи нитку та голку, та залиште невеликий отвір для наповнення іграшки.
 6. Наповніть іграшку: помістіть набивку для іграшок усередину кавуна через отвір. Переконайтеся, що іграшка добре заповнена, щоб зберегти її форму.
 7. Завершіть іграшку: зашийте частину отвору, що залишилася, щоб набивання залишилося всередині. Потім закріпіть кінець пряжі на іграшці і обережно обріжте зайві нитки.

При зв’язуванні іграшки кавуна гачком важливо бути терплячим та акуратним. Дотримуйтесь інструкцій та насолоджуйтесь процесом створення унікальної розвиваючої іграшки.

Схема в’язання гарбуза спицями

В’язання гарбуза спицями може бути цікавим проектом для осіннього декору чи іграшки. Нижче наведено схему в’язання гарбуза спицями.

Підготовка матеріалів:

 • Пряжа оранжевого кольору (переважно бавовна або акрил).
 • Спиці відповідного розміру.
 • Набивання (наприклад, синтепух або бавовна).
 • Голка для зшивання.

Початок роботи: На спицях наберіть 6 петель і з’єднайте їх у кільце.

Формування основи гарбуза:

 1. Ряд: Усі петлі лицьові.
 2. Ряд: 1 лицьова петля, 1 додавання (повторіть до кінця ряду) (9 петель).
 3. Ряд: Усі петлі лицьові.

Формування верхньої частини гарбуза:

 1. Ряд: 1 лицьова петля, 1 додавання (повторіть до кінця ряду) (18 петель).
 2. Ряд: Усі петлі лицьові.
 3. Ряд: 2 петлі лицьові, 1 додавання (повторіть до кінця ряду) (24 петлі).
 4. Ряд: Усі петлі лицьові.
 5. Ряд: 3 лицьові петлі, 1 додавання (повторіть до кінця ряду) (30 петель).
 6. Ряд: Усі петлі лицьові.
 7. Ряд: 4 петлі лицьові, 1 додавання (повторіть до кінця ряду) (36 петель).
 8. Ряд: Усі петлі лицьові.

Завершення роботи:

 1. Ряд: 4 лицьові петлі, 1 зменшення (повторіть до кінця ряду) (30 петель).
 2. Ряд: Усі петлі лицьові.
 3. Ряд: 3 лицьові петлі, 1 зменшення (повторіть до кінця ряду) (24 петлі).
 4. Ряд: Усі петлі лицьові.
 5. Ряд: 2 лицьові петлі, 1 зменшення (повторіть до кінця ряду) (18 петель).
 6. Ряд: Усі петлі лицьові.
 7. Ряд: 1 лицьова петля, 1 зменшення (повторіть до кінця ряду) (12 петель).

Фінальна обробка: Перетягніть усі петлі на нитку та натягніть. Потім зашийте один край гарбуза, наповніть його набивкою і зашийте сторону, що залишилася. При бажанні можна додати деталі, такі як нитки або вишивку, щоб створити ефект текстури та обличчя на гарбузі.

Готово! Ваш гарбуз, пов’язаний спицями, готовий до використання як прикраса або іграшка.

Схема в’язання персика покроково

Для в’язання персика гачком вам знадобиться м’яка пряжа, що підходить за кольором, гачок потрібного розміру і невелика кількість матеріалу, що набиває. Почніть із набору повітряної петлі, потім закріпіть нитку та в’яжіть стовпчики без накиду (ст.б.н.) у цю петлю. Далі продовжуйте в’язати колами, збільшуючи кількість ст.б. у кожному ряду.

Щоб створити форму персика, в’яжіть кілька рядів ст.б.н., а потім починайте зменшувати кількість петель, в’язавши їх разом. Надайте персику овальну форму, зменшуючи петлі з кожним поряд.

Закінчіть в’язання персика, залишивши невеликий отвір на верхній частині. Потім приступіть до створення стебла. Для цього в’яжіть кілька повітряних петель та закріпіть їх у персику. Завершіть стебло та закріпіть кінець пряжі.

Наповніть персик набивним матеріалом, щоб надати йому обсягу. Закрийте отвір, зашивши його ниткою.

Ви можете використовувати персик як прикрасу, іграшку або навіть подарунок.

Овочі та фрукти гачком: помідор та груша

Зв’язування гачком помідора та груші є процесом створення амігурумі, що означає в’язання іграшок гачком. Дотримуючись наведених нижче пунктів, ви зможете зв’язати помідор і грушу з використанням гачка:

Підготовка матеріалів:

 • Взяти пряжу, що підходить для гачка розміром 3-4 мм відповідно до ваших уподобань.
 • Вибрати колір пряжі для помідора (зазвичай яскраво-червоний) та колір для груші (наприклад, зелений).
 • Приготувати гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.

Почати з помідора:

 • Зробити повітряну петлю на гачку і закріпити її.
 • В’язати навколо повітряної петлі кілька стовпчиків без накиду, щоб створити коло.
 • Продовжити в’язання стовпчиками без накиду навколо кола, збільшуючи кількість стовпчиків на кожному ряду, щоб створити поступове збільшення розміру помідора.
 • Продовжувати в’язання стовпчиками без накиду, доки помідор не досягне бажаного розміру. Потім закінчити в’язання та відрізати пряжу, залишаючи кінець для закріплення.

Перейти до груші:

 • Зробити повітряну петлю на гачку і закріпити її.
 • В’язати кілька стовпчиків без накиду навколо повітряної петлі, щоб створити коло.
 • Продовжувати в’язання стовпчиками без накиду навколо кола, збільшуючи кількість стовпчиків на кожному ряду, щоб створити поступове збільшення розміру груші.
 • Дістатись потрібної висоти груші і закінчити в’язання. Відрізати пряжу, залишаючи кінець для закріплення.

Завершення:

 • Прикріпити кінець пряжі до помідора та груші, щоб закріпити всі петлі.
 • Затягнути кінці пряжі всередину помідора та груші, щоб приховати їх.
 • Перевірити, що всі петлі надійно закріплені та утворюють бажану форму помідора та груші.
 • При необхідності можна додати додаткові деталі, такі як ниткові листочки для груші або вишивку для обох іграшок.

Дотримуючись цих пунктів, ви зможете зв’язати іграшковий помідор і грушу. Не забувайте практикуватися та бути творчими у процесі створення амігурумі!

В’язання фруктів та овочів – творчий та креативний спосіб створення унікальних предметів декору та іграшок. В’язання вимагає певних навичок та уваги до деталей, а також дозволяє розвинути терпіння та творче мислення. Дане хобі може стати чудовим способом релаксації та зняття стресу, а також прикрасити інтер’єр та стати оригінальним подарунком.

Фото ідеї для в’язання фруктів та овочів