Як пошити наволочку своїми руками – покроково шиємо декоративну наволочку 50х50, 50х70, на диванну подушку

Покрокові інструкції та викройки з шиття наволочки своїми руками. Як пошити наволочку без машинки з клапаном та білизняним швом. Робимо квадратну та прямокутну наволочку з гарною вишивкою. Багато ідей, корисних порад та фото красивих наволочок.

Створення затишної атмосфери в будинку не обов’язково потребує великих витрат чи професійних навичок. За допомогою невеликої порції творчості та вміння шити, ви можете з легкістю створити неповторні наволочки для свого інтер’єру. У цій статті ми розглянемо захоплюючі майстер-класи та ідеї, що надихають, щоб допомогти вам освоїти мистецтво шиття наволочок власними руками.

Особливості пошиття наволочки своїми руками

Особливості пошиття наволочки своїми руками лежать у можливості повністю контролювати дизайн та матеріали.

Вибираючи тканину, ви можете створити наволочку, що ідеально поєднується з рештою інтер’єру або стає акцентним елементом. Крім того, шиття наволочки дозволяє вам налаштувати її розміри та форму відповідно до ваших уподобань.

Завдяки цьому процесу ви можете проявити свою креативність та надати індивідуальності кожному кроці створення наволочки. Навіть якщо у вас обмежений досвід у шитті, не бійтеся експериментувати і зробити щось унікальне – ваші руки створюють історію вашого будинку.

Викрійка для наволочки 50 на 70

Створення власної форми для наволочки розміром 50 на 70 сантиметрів дозволяє вам повністю контролювати форму і розміри виробу. Нижче наведено інструкції, які допоможуть вам крок за кроком створити форму і почати шиття наволочки.

Підготовка матеріалів та інструментів

Приступаючи до створення викрійки та пошиття наволочки, важливо мати всі необхідні матеріали та інструменти під рукою. Позначте такі предмети: тканина вибраного вами забарвлення, ножиці для тканини, нитки відповідного кольору, голку або швейну машинку, штрихування або олівець для малювання викрійки, і, звичайно, праска для подальшого оздоблення.

Вимірювання та малювання викрійки

Першим кроком є ​​вимірювання та малювання викрійки на тканині. Використовуючи штрихування або олівець, позначте розміри 50 на 70 сантиметрів на вибраній тканині. Особливу увагу приділіть точності та акуратності при малюванні викрійки, щоб гарантувати правильну посадку та форму наволочки.

Вирізання та підготовка до шиття

Наступним кроком є ​​вирізування викрійки намальованими лініями. Використовуйте ножиці для тканини, тримаючи їх паралельно краю тканини, щоб отримати рівні та акуратні краї. Після вирізання викрійки акуратно відпарте тканину праскою, щоб позбавитися складок і полегшити подальше шиття.

Шиття та оздоблення наволочки

Тепер, коли у вас є форма, можна приступати до самого захоплюючого моменту – шиття наволочки. Виберіть відповідну швейну машинку або візьміть голку та нитки, щоб зібрати бічні та верхні краї наволочки.

Пам’ятайте про рівномірне розподілення рядків і не забудьте залишити отвір для вставки подушки.

Після завершення шиття, акуратно обріжте надлишки тканини і відпарте наволочку, щоб надати їй акуратного вигляду.

З вашою власною формою і трохи творчості, ви зможете створити прекрасні наволочки, які відображатимуть ваш стиль і додадуть затишок та індивідуальність у ваш будинок.

Майстер-клас як зшити наволочку 70 на 70 із запахом

Шиття наволочки із запахом – це прекрасний спосіб додати аромат і вишуканість у ваш інтер’єр. Ось майстер-клас, який допоможе вам пошити наволочку розміром 70 на 70 см із ефектом запаху.

Підготуйте два шматки тканини розміром 70 на 70 см і виберіть ароматичну олію або сухі ароматичні трави, якими заповнюватимете запахову вставку. Складіть тканини обличчям усередину та зшийте їх по трьох сторонах, залишаючи одну сторону відкритою.

Поверніть наволочку навпроти і пропрасуйте шви праскою для більш акуратного вигляду. Створіть запахову вставку, для цього візьміть невеликий шматочок тканини і пошийте його по трьох сторонах, залишаючи одну сторону відкритою. Наповніть запахову вставку вибраним ароматичним маслом або сухими травами і акуратно зашийте відкритий бік. Покладіть запахову вставку всередину наволочки через відкритий бік і зашийте її, щоб повністю закрити наволочку.

Після завершення шиття, відпарте наволочку праскою та насолоджуйтесь її ароматом, який поширюватиметься у вашому будинку. За допомогою цього майстер-класу ви зможете створити унікальну наволочку з приємним запахом, яка буде не тільки красиво виглядати у вашому інтер’єрі, але й створювати атмосферу релаксації та комфорту.

Як пошити наволочку без машинки

Шиття наволочки без використання швейної машинки – це можливість створити затишні та стильні елементи декору за допомогою простих інструментів. Ось покрокова інструкція про те, як пошити наволочку вручну:

Підготовка матеріалів:

 • Виберіть тканину розміром 70 на 70 сантиметрів, переважно бавовняну або лляну, яка легко обробляється вручну.
 • Отримайте ножиці для тканини, нитки відповідного кольору та голку.

Виміряйте та відзначте:

 • Покладіть тканину лицьовою стороною вниз на робочу поверхню та за допомогою лінійки та олівця позначте розміри 70 на 70 сантиметрів.
 • Переконайтеся, що ці лінії чіткі і рівні.

Вирізання:

Використовуючи ножиці для тканини, акуратно виріжте наволочку по зазначених лініях, слідуючи прямим кутам.

Підготовка до шиття:

Закладіть край тканини приблизно на 1 сантиметр усередину і акуратно пропрасуйте його праскою, щоб створити гладкий і акуратний край для шиття.

Шиття:

 • Почніть шиття з одного з кутів наволочки, використовуючи простий ручний стібок. При кожному шві протягуйте голку через два шари тканини, щоб забезпечити надійність шва.
 • Продовжуйте шиття по всьому периметру наволочки, переконавшись, що шви рівномірно розподілені та не надто натягнуті.

Завершення:

Після завершення шиття, акуратно підріжте надлишки ниток і відпарте наволочку праскою, щоб надати їй більш акуратного вигляду.

Вставка подушки:

 • Залишіть один бік наволочки незашитою, щоб можна було вставити подушку.
 • Після вставки подушки, зашийте бік наволочки, що залишився, використовуючи ручний стібок.

Тепер ви зможете пошити наволочку вручну, незважаючи на відсутність швейної машинки. Не забувайте виявляти терпіння та акуратність у процесі, щоб отримати якісний та естетично привабливий результат.

Наволочка з клапаном своїми руками

Створення наволочки з клапаном – чудовий спосіб додати функціональність та елегантність у ваш домашній інтер’єр. Нижче представлений майстер-клас, який допоможе вам крок за кроком пошити наволочку з клапаном своїми руками.

Вибір тканини та вимірювання

 • Виберіть тканину для вашої наволочки з клапаном, враховуючи колірну гаму та стиль вашого інтер’єру. Бавовняні та лляні тканини зазвичай добре підходять для цього типу наволочок.
 • Виміряйте розміри вашої подушки і додайте до них кілька сантиметрів на шви та клапан. Це дозволить вам визначити необхідний розмір тканини для наволочки.

Викрійка та вирізування тканини

 • Створіть форму для наволочки з клапаном, враховуючи розміри, отримані на попередньому етапі. Викрійка повинна включати прямокутник для основної частини наволочки та смужку для клапана.
 • Використовуючи форму, акуратно виріжте дві частини тканини – основну частину наволочки і смужку для клапана. Переконайтеся, що краї рівні та акуратні.

Шиття та оздоблення наволочки

 • Складіть основну частину наволочки навпіл посередині, лицьовими сторонами всередину, і зшийте боковки з двох сторін, залишаючи одну коротку сторону відкритою.
 • Згорніть краї відкритої сторони наволочки всередину, щоб створити обробку, і зашийте їх, створюючи акуратні шви.
 • Складіть смужку для клапана навпіл поперек, лицьовими сторонами всередину і зшийте довгий бічний край.
 • Поверніть смужку навпроти і акуратно відпарте її, щоб отримати рівні і гладкі краї.

Прикріпіть смужку до відкритої сторони наволочки, поєднавши краї і зшийте їх разом, щоб закрити відкритий бік і створити клапан.

Наволочка з білизняним швом покроково

Для створення наволочки з білизняним швом підготуйте матеріали та інструменти: виберіть тканину відповідного забарвлення та текстури для вашої наволочки, візьміть нитки відповідного кольору та голку для шиття. Виміряйте і відріжте тканину: використовуючи лінійку та олівець, позначте та відріжте квадратну тканину потрібного розміру для наволочки, зазвичай це 50 на 50 сантиметрів.

Підготуйте шов для білизни: складіть одну сторону тканини близько 2-3 сантиметрів всередину, потім знову складіть на ту ж ширину. Прогладьте складки праскою, щоб зробити їх рівними. Зафіксуйте шов для білизни: починаючи з одного з кутів, прикріпіть шов для гоління, щоб він не розгортався в процесі шиття.

Почніть шиття: візьміть голку з ниткою і починайте просрочку шва білизни, прошиваючи його акуратними і рівними стібками. Шийте вздовж бічної сторони наволочки, поступово пришиваючи і закріплюючи шов для білизни. Коли дійдете до кінця шва білизни, акуратно зашийте останній куточок наволочки, щоб закрити її повністю.

Відріжте надлишки ниток і акуратно відпарте наволочку праскою, щоб надати їй гладкого і акуратного вигляду.

Викройка наволочки із запахом усередину: шиємо швидко та легко

Зшивання наволочки на запах усередину – це швидкий та легкий спосіб створити ароматну та стильну декоративну деталь для вашого інтер’єру. Для пошиття стильної наволочки слідуйте представленій схемі.

Підготовка матеріалів та інструментів:

 • Виберіть тканину, що відповідає вашому стилю та уподобанням, а також ароматичне масло або сухі ароматичні трави для запаху.
 • Отримайте ножиці для тканини, нитки відповідного кольору та голку для шиття.

Створення викрійки та вирізування тканини:

 • Виміряйте та позначте розміри наволочки на тканині з урахуванням швів. Зазвичай розмір наволочки становить 50 на 50 сантиметрів.
 • За допомогою ножиць для тканини акуратно виріжте дві однакові частини тканини по зазначених лініях.

Підготовка запахової вставки:

 • Виріжте невеликий клаптик тканини розміром близько 10 на 10 сантиметрів.
 • Зшийте три сторони цієї тканинної вставки, залишивши одну сторону відкритою.
 • Наповніть вставку вибраною ароматичною олією або сухими травами.

Складання наволочки:

 • Покладіть дві частини тканини лицьовими сторонами всередину, поєднавши краї.
 • Прикріпіть запахову вставку до внутрішньої сторони однієї зі сторін наволочки.
 • Зшийте боковки наволочки, залишаючи одну сторону відкритою.

Поверніть наволочку навиворіт через відкритий бік. Відпарте наволочку праскою, щоб надати їй акуратного вигляду і прибрати складки. Вставте подушку наволочку через відкритий бік і зашийте її вручну або за допомогою швейної машинки.

Отримана наволочка стане не тільки стильним аксесуаром, але й приємним та ароматним доповненням до вашого інтер’єру.

Наволочка з вушками

Наволочки з вушками – це чудовий спосіб додати грайливість та оригінальність у ваш інтер’єр. Ось інструкція по кроках про те, як зробити наволочку з вушками своїми руками.

Вибір тканини та вимірювання

 • Виберіть тканину, що відповідає вашому стилю та уподобанням. Ви можете вибрати однотонну тканину або тканину з цікавим принтом.
 • Виміряйте розміри подушки, для якої робитимете наволочку, і додайте до них кілька сантиметрів на шви та розмір вушок.

Створення викрійки та вирізування тканини

 • Створіть форму для наволочки, враховуючи розміри, отримані на попередньому етапі. Викрійка повинна включати дві прямокутні частини для основи наволочки та дві смужки для вушок.
 • Використовуючи форму, акуратно виріжте тканину з урахуванням усіх необхідних частин.

Підготовка та пришивка вушок

 • Складіть смужки для вух навпіл уздовж, лицьовими сторонами всередину, і зшийте їх по довгій стороні.
 • Поверніть смужки навиворіт і обережно відпарте їх, щоб отримати гладкі краї.
 • Прикріпіть вушка до однієї з прямокутних частин наволочки, поєднавши їх краї і пришивши їх вгорі.

Шиття та складання наволочки

 • Покладіть прямокутні частини наволочки лицьовими сторонами всередину, поєднавши краї і вуха всередину.
 • Зшийте боковки наволочки, залишаючи одну коротку сторону відкритою.
 • Завершіть шиття, зашиваючи бік наволочки.

Завершення

 • Відпарте наволочку праскою, щоб зробити її акуратною та гладкою.
 • Поверніть наволочку навиворіт через відкритий бік.
 • Вставте подушку всередину наволочки і насолоджуйтесь новою наволочкою з вушками.

Дотримуючись цієї інструкції, ви зможете створити унікальні та грайливі наволочки з вушками, які додадуть веселощів та індивідуальності у ваш домашній інтер’єр.

Наволочка для декоративної подушки на блискавці

Зшити наволочку для декоративної подушки на блискавці – це відмінний спосіб додати стиль та зручність у ваш інтер’єр. Ось покрокова інструкція про те, як зробити таку наволочку:

 1. Підготуйте матеріали та інструменти: виберіть тканину для наволочки, що відповідає вашому стилю та уподобанням. Отримайте блискавку відповідної довжини та кольору, а також нитки та голку для шиття.
 2. Виміряйте та позначте розміри: визначте розміри вашої декоративної подушки, для якої шитимете наволочку. Врахуйте додатковий шов та розміри блискавки.
 3. Створіть форму і виріжте тканину: використовуючи вимірювання, отримані на попередньому етапі, створіть форму для наволочки. Виріжте дві частини тканини, лицьовими сторонами усередину.
 4. Підготуйте та пришийте блискавку: відкладіть одну частину тканини убік та зосередьтеся на іншій частині. Дотримуючись інструкцій з пришивання блискавки, прикріпіть її до краю тканини. Переконайтеся, що блискавка лицьовою стороною вниз.
 5. З’єднайте частини тканини: покладіть другу частину тканини на першу, лицьовими сторонами разом. Закріпіть краї та бічні сторони тканини та зшийте їх, залишаючи відкритий край без пришивки.
 6. Закінчіть шиття: після зшивання бокових сторін, перевірте, що всі шви рівні та акуратні. Підріжте надлишки ниток і відпарте наволочку праскою, щоб надати їй акуратного вигляду.
 7. Перевірте роботу блискавки: акуратно відкрийте блискавку та перевірте, чи вона працює гладко і без заїдань.

Тепер у вас є пошита наволочка для декоративної подушки на блискавці. Просто вставте подушку всередину наволочки та закрийте блискавку. Це дозволить вам легко змінювати наволочки та створювати різні комбінації у вашому інтер’єрі.

Прямокутна наволочка

Прямокутна наволочка – це класичний та універсальний елемент декору для вашого дивана чи ліжка. За допомогою наступного майстер-класу ви зможете легко пошити прямокутну наволочку своїми руками:

Підготуйте матеріали та інструменти:

 • Виберіть тканину для наволочки, що відповідає вашому стилю та уподобанням.
 • Отримайте нитки відповідного кольору, ножиці для тканини та голку для шиття.

Виміряйте та позначте розміри:

 • Виміряйте розміри подушки, для якої шитимете наволочку, враховуючи додатковий шов. Наприклад, для подушки розміром 40 на 40 сантиметрів ви можете вибрати розмір наволочки 45 на 45 сантиметрів.

Створіть форму і виріжте тканину:

 • Використовуючи вимірювання, отримані на попередньому кроці, створіть прямокутну форму для наволочки.
 • За допомогою ножиць для тканини акуратно виріжте дві однакові частини тканини по зазначених лініях.

Приготуйте шви:

 • Відкладіть одну сторону тканини приблизно на 1 сантиметр усередину і пропрасуйте її праскою. Це створить акуратні краї швів.

Зшийте боковки наволочки:

 • Покладіть дві частини тканини лицьовими сторонами всередину та поєднайте їх краї.
 • Зшийте боковки наволочки, використовуючи простий ручний стібок або швейну машинку. Переконайтеся, що шви рівні та надійні.

Закінчіть шиття:

 • Після зшивання боковок, перевірте, що всі шви рівні та акуратні.
 • Підріжте надлишки ниток і відпарте наволочку праскою, щоб надати їй акуратного і гладкого вигляду.

Тепер у вас є зшита прямокутна наволочка, яку ви можете використовувати для прикраси вашого будинку.

Пам’ятайте, що ця інструкція може бути адаптована під ваші уподобання та розміри подушки.

Наволочка з вишивкою своїми руками

Наволочка з вишивкою – це чудовий спосіб додати унікальність та індивідуальність у ваш домашній інтер’єр. Дотримуючись наведеної нижче інструкції, ви зможете пошити наволочку і прикрасити її власною вишивкою.

Підготовка матеріалів та інструментів

 • Підберіть тканину для наволочки, переважно бавовняну або лляну, яка добре підходить для вишивки.
 • Отримайте голку для вишивки, нитки різних кольорів, вишивальне коло (опціонально), ножиці для вишивки та вишивальний шаблон.

Викрійка та вирізування тканини

 • Виміряйте та позначте розміри наволочки на тканині, враховуючи шви. Зазвичай розмір наволочки становить 40 на 40 сантиметрів.
 • За допомогою ножиць для тканини акуратно виріжте дві однакові частини тканини по зазначених лініях.

Вибір вишивального дизайну та нанесення шаблону

 • Виберіть дизайн для вишивки, який відповідає вашим уподобанням та стилю інтер’єру.
 • Якщо ви використовуєте готовий шаблон, перенесіть його на тканину за допомогою переносника або олівця.

Вишивка

 • Натягніть тканину у вишивальне коло (опціонально), щоб полегшити процес вишивки.
 • Дотримуйтесь вибраного дизайну та використовуйте різні техніки вишивки, такі як гладь, хрестик, контур та ін., щоб створити бажаний ефект.
 • Використовуйте нитки різних кольорів, щоб підкреслити деталі та додати цікавий візуальний ефект.

Після завершення вишивки, перевірте, що всі нитки добре закріплені та шви вишивки рівні та акуратні. Підріжте надлишки ниток і відпарте наволочку праскою, щоб надати їй акуратного вигляду. Складіть дві частини тканини лицьовими сторонами всередину та зшийте боковки, залишаючи одну сторону відкритої для вставки подушки.

Створення наволочки з вишивкою своїми руками дозволить вам додати унікальність та індивідуальність у ваш інтер’єр. Вишивка стане точкою фокусу і підкреслить вашу творчу натуру, а саморобна наволочка служитиме вам радісним і дивовижним витвором мистецтва.

Ми розглянули різні варіанти пошиття наволочки: з клапаном, на блискавці, із запахом, вушками та з вишивкою. Тепер ви можете створювати унікальні та стильні наволочки, які додадуть вашому інтер’єру індивідуальність та затишок. Беріться за роботу і перетворите свої ідеї на реальність, втілюючи їх у власних шедеврах текстильного мистецтва!

Фото ідеї для шиття наволочок