Чепчик з вушками спицями – майстер-класи та схеми з описом вязання чепчика для новонародженого з вушками зайчика, ведмедика

Збірник докладних уроків та МК з фото з в’язання чепчика з вушками спицями. В’яжемо чепчик для дітей та дорослих. Як в’язати чепчик із щільної та тонкої пряжі, з ажурними вставками. Корисні рекомендації, візерунки, секрети в’язання та величезна добірка фото ідей чепчиків з вушками.

У світі рукоділля існує безліч способів виявити свою творчу натуру, і одним із найдивовижніших з них є в’язання. І якщо ви вже оволоділи основами і шукаєте нові ідеї для своїх рукодельних проектів, ми запрошуємо вас познайомитися з чепчиком з вушками, пов’язаним спицями.

Цей простий і в той же час витончений аксесуар не тільки захистить вашу голову від холоду, але стане чудовим об’єктом самовираження і творчості. Давайте разом розберемося, як створити унікальні та оригінальні моделі чепчиків, які радуватимуть вас та оточуючих своєю красою та теплом.

Дитячий чепчик з вушками: схема в’язання спицями

Дитячі чепчики з вушками – чарівні та практичні аксесуари, які захищають малюка від холоду і надають йому затишного вигляду. В’язання чепчика спицями – чудове заняття, яке дозволяє створити індивідуальний і оригінальний аксесуар для вашої дитини.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, що підходить для спиць розміром 4-5 мм.
 2. Набір спиць розміром 4-5 мм.
 3. Набір кругових спиць розміром 4-5 мм.
 4. Ножиці.
 5. Вовняна голка.

Виміри та вибір розміру:

 • Виміряйте обхват голови дитини у найширшому місці. Це допоможе вам визначити необхідну кількість петель для початку в’язання.
 • Виберіть розмір чепчика відповідно до отриманих вимірів. Зверніть увагу, що ви повинні залишити невеликий запас для комфорту.

Початок в’язання:

 • Наберіть на спиці кількість петель, що відповідає вибраному розміру чепчика.
 • Якщо ви вважаєте за краще в’язати круговими спицями, з’єднайте петлі і переконайтеся, що вони не перекручені.

В’язання гумки:

 • В’яжіть резинку 1×1 (1 лицьова петля, 1 виворітна петля) або 2×2 (2 лицьові петлі, 2 виворотні петлі) на потрібну вам висоту.
 • Продовжуйте в’язати гумку до бажаної довжини. Зазвичай гумка становить близько 3-5 див.

В’язання основної частини чепчика:

 • Після завершення гумки перейдіть до в’язання основної частини чепчика.
 • В’яжіть лицьовими петлями або виворітними петлями в потрібному порядку до досягнення бажаної довжини.
 • Повторюйте ряди до того часу, поки чепчик стане досить довгим покриття голови дитини.

В’язання вушок:

 • Для в’язання вушок зробіть окремі деталі, використовуючи лицьові або виворітні петлі.
 • В’яжіть прямокутники або круги невеликого розміру, які будуть служити вушками.
 • Пришийте вушка до основної частини чепчика, розташувавши їх на потрібній вам висоті та ширині.

Завершення роботи:

 • При досягненні бажаної довжини чепчика, закінчіть в’язання, залишивши достатньо пряжі для зав’язування або створення пензлика на вершині чепчика.
 • Закрийте всі петлі, залишивши довгу нитку.
 • За допомогою вовняної голки акуратно зашийте бічні шви чепчика.

Чепчик з вушками зайця

В’язання предметів у стилі амігурумі (японське мистецтво в’язання іграшок) стає дедалі популярнішим. Цей проект ідеально підходить для тих, хто хоче спробувати свої сили у створенні унікальних аксесуарів для себе або як подарунок для близької людини.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини в кольорі, що відповідає зайцю (можна використовувати акрилову або вовняну пряжу).
 2. Спиці відповідного розміру.
 3. Набір спиць для в’язання кругових виробів (для в’язання вушок).
 4. Набір круглих або прямих спиць для в’язання гумки (опціонально).
 5. Ножиці.
 6. Вовняна голка для складання.

Створення гумки:

 • Спицями або круговими спицями складіть 80 петель для дитячого розміру та 90 петель для дорослого розміру.
 • В’язати гумку з петель розміром 2х2 (2 петлі лицьові, 2 виворотні петлі) протягом 4-5 см або до бажаної висоти гумки.

В’язання основної частини чепчика:

 • Перейдіть на прямі спиці (якщо використовували кругові спиці для гумки).
 • В’яжіть лицьовими петлями всі ряди до бажаної довжини чепчика. Рекомендується в’язати близько 15-17 см для дитячого розміру та 18-20 см для дорослого розміру. Регулюйте довжину відповідно до індивідуальних уподобань.

В’язання вушок:

 • Візьміть кругові спиці потрібного розміру та складіть на них 8 петель.
 • В’язати в круговому спиці в техніці амігурумі (всі петлі лицьові) до бажаної довжини вушок зазвичай близько 7-8 см.
 • Повторіть цей крок для другого вушка.

Складання чепчика:

 • За допомогою вовняної голки прикріпіть вушка до верхньої частини чепчика.
 • Розташуйте їх рівномірно та зафіксуйте, щоб вони були стабільно закріплені.

Заключні кроки:

 • Закріпіть та прикрийте всі кінці ниток на виробі.
 • Поступово розтягніть і підправити форму чепчика.
 • Ваш чепчик із вушками зайця готовий!

В’язаний чепчик з вушками для новонародженого

В’язання – це чудове хобі, яке дозволяє створювати унікальні та теплі речі для наших малюків. Цей проект підійде як в’язальницям-початківцям, так і досвідченим майстриням.

Список матеріалів:

 1. Пряжа для новонароджених, рекомендується використовувати м’яку та гіпоалергенну пряжу спеціально призначену для дитячого одягу.
 2. Спиці відповідного розміру. Рекомендується використовувати спиці розміром 3-4 мм.
 3. Набір вушок для чепчика, які ви можете знайти в магазинах або зробити своїми руками.
 4. Набір ґудзиків або інших прикрас.
 5. Ножиці та голка з товстим вушкам для пришивання вушок та фіксації ниток.

Почніть зняття мірок для вашого новонародженого. Виміряйте обхват голови, щоб визначити розмір чепчика. Наступним кроком буде вибір пряжі та спиць відповідного розміру.

Врахуйте рекомендації виробника пряжі щодо щільності в’язання. Почніть в’язати гумку чепчика. Виконуйте патерну 1х1 гумки, тобто в’яжіть одну петлю лицьовим стовпчиком, потім одну петлю виворітним стовпчиком.

Повторюйте цей ряд до досягнення необхідної довжини гумки. Після завершення гумки почніть в’язати основну частину чепця гладким в’язанням петлями.

В’язання основної частини продовжуйте до досягнення потрібної висоти. Перейдіть до створення вушок. Використовуйте набір вушок або зробіть їх своїми руками із пряжі.

Пришийте вушка до основної частини чепчика, розташувавши їх з обох боків. За бажанням можна додати прикраси, такі як гудзики, аплікації чи вишивку.

Це надасть вашому чепчику індивідуальність. Після завершення в’язання та пришивання вушок, акуратно підріжте та зафіксуйте всі нитки.

Ваш в’язаний чепчик для новонародженого готовий! Пам’ятайте обережно приміряти його на дитину та стежити за її комфортом та безпекою.

При виборі пряжі, перевагу слід віддати натуральним волокнам, таким як бавовна або шерсть, щоб забезпечити гарну вентиляцію та комфорт для малюка.

Дитячий в’язаний чепчик із щільної пряжі

Дитячі в’язані чепчики – це затишні та стильні аксесуари, які не тільки зігрівають головку вашого малюка, але й додають йому чарівності. Цей проект відмінно підходить як для в’язальниць-початківців, так і для досвідчених рукоділниць.

Список матеріалів:

 1. Пряжа щільної товщини, що підходить для спиць розміром 4,5 мм.
 2. Спиці розміром 4,5 мм.
 3. Набір спиць для в’язання кругових спиць.
 4. Ножиці.
 5. Маркери для позначок.
 6. Голка з великим вушкам для зшивання кінців.

Почніть зняття мірок із голови дитини, щоб визначити потрібний розмір чепчика. Заміряйте обхват голови і довжину, яку ви хочете, щоб чепчик досягав.

На основі отриманих мірок визначте кількість петель для початку в’язання. Врахуйте, що щільна пряжа зазвичай потребує більшої кількості петель, ніж тонка.

За допомогою спиць розміром 4,5 мм наберіть потрібну кількість петель на спиці. Якщо ви хочете працювати з круговими спицями, використовуйте набір кругових спиць.

Розділіть петлі порівну на 4 спиці (якщо працюєте із круговими спицями, цей крок пропустіть). Розташуйте маркери для позначок між петлями на першій спиці та останній, щоб позначити початок та кінець ряду.

В’язання гумки: в’язати 2 лицьових, 2 виворітних петлі поруч до досягнення бажаної довжини гумки. Рекомендується в’язати гумку приблизно на 2,5 див.

Перейдіть до в’язання основної частини чепчика. В’язати всі петлі лицьовими петлями (якщо використовуєте кругові спиці, просто продовжуйте в’язати по колу). В’язати до досягнення бажаної довжини чепчика.

Завершіть в’язання, залишивши достатньо пряжі для зав’язування вузлика. Відріжте пряжу та залиште довгий кінець.

За допомогою голки з великим вушком акуратно зшийте бічний шов чепчика. При необхідності пришийте або приклейте декоративні елементи, такі як квіточки або бантики.

Якщо ви хочете, щоб чепчик був теплішим, виберіть пряжу з високим вмістом вовни або акрилу.

Легкий чепчик з вушками з простим візерунком

Чіпчик з вушками – чудовий аксесуар, який можна зв’язати своїми руками, використовуючи прості навички в’язання спицями. Цей легкий чепчик стане чудовим доповненням до вашого осіннього або зимового гардеробу.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини (придатна для спиць розміром 4 мм) у вибраному вами кольорі.
 2. Спиці розміром 4 мм.
 3. Набір спиць для в’язання кругових виробів.
 4. Ножиці.
 5. Вовняна голка або голка з великим вушкам для зшивання кінців.

Спочатку визначте розмір голови, для якої ви в’язатимете чепчик. Виміряйте об’єм голови на рівні чола та запишіть отримане значення.

Наберіть на спиці кількість петель, що відповідає виміряному об’єму голови, використовуючи метод, який вам найбільш зручний: звичайні спиці або кругові спиці.

В’яжіть гумку. Виконуйте 2 лицьові, 2 виворотні петлі по всіх рядах до бажаної довжини гумки (зазвичай 4-6 см). Закінчіть ряд лицьовими петлями.

Продовжуйте в’язати основну частину чепчика. В’яжіть усі ряди лицьовими петлями до досягнення бажаної довжини чепчика (зазвичай 12-15 см від гумки). В цьому випадку візерунок вийде гладким.

Перейдіть до візерунка для вушок. Використовуйте наступний візерунок: 1 лицьова, 1 накид, 2 петлі разом лицьовими. Повторюйте цей візерунок до кінця ряду. В’яжіть наступний ряд лицьовими петлями.

Повторюйте до досягнення бажаної довжини вушок (зазвичай 4-6 см). Відріжте нитку, залишивши достатньо хвіст для закриття петель. Потягніть хвіст нитки через петлі, що залишилися, і зафіксуйте кінець.

Зашийте бічні шви чепчика, використовуючи вовняну голку або голку з великим вушком та відповідну нитку. Підрівнюйте та обрізайте нитки.

Майстер-клас з в’язання чепчика з вушками для дорослих

В’язання чепчика з вушками – чудовий спосіб додати стиль і тепло вашої гардеробної зимової колекції. У цьому майстер-класі ми розповімо вам, як створити затишний та модний чепчик з вушками за допомогою спиць.

Навіть якщо ви новачок у в’язанні, не хвилюйтеся! Наша докладна інструкція допоможе вам крок за кроком створити цю чудову річ своїми руками.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини (приблизно 100 г) у вибраному вами кольорі.
 2. Спиці відповідного розміру для пряжі.
 3. Набір кругових спиць (якщо ви волієте в’язати круговими спицями).
 4. Набір спиць для в’язання гумкою (якщо ви хочете додати еластичність до чепця).

Почніть з утворення петель на спицях. Ви можете вибрати будь-який метод, який вам подобається, наприклад метод довгого початку або метод взаємозав’язування петель. Створіть кількість петель, що відповідає обхвату вашої голови мінус пара сантиметрів для щільності в’язання.

В’яжіть гумку. Використовуйте резинку 2×2 (2 лицьові, 2 виворотні петлі) або 1×1 (1 лицьова, 1 виворітна петля) на бажану довжину чепчика. Гумка надасть еластичність вашому виробу.

Перейдіть до основної частини чепчика. В’яжіть лицьовими петлями всі ряди, поки висота чепчика не досягне бажаної. Ви можете в’язати чепчик спицями або використовувати кругові спиці, залежно від вашої переваги.

Додайте вушка. Визначте, де на чепчику мають бути вушка, і позначте ці місця. Створіть два окремі квадрати (або прямокутники), використовуючи лицьові петлі та зменшення кількості петель, щоб створити вушка бажаного розміру.

Прикріпіть вушка до чепчика. Визначте місце, де повинні бути вушка, і прикріпіть їх до чепчика за допомогою зворотної в’язки або за допомогою спиць.

Перевірте розмір і закінчіть чепчик. Переконайтеся, що чепчик підходить за розміром і завершіть його, відрізавши пряжу з невеликим запасом і зафіксувавши кінці петлями або петлею разом.

Якщо потрібно, змініть розмір спиць, щоб досягти правильної щільності в’язання.

Чепчик з вушками та ажурними вставками

Чепчик з вушками та ажурними вставками — чудовий аксесуар, який додасть шарму та затишку вашому гардеробу. Цей в’язаний головний убір зроблений спицями і відмінно підійде як для повсякденного використання, так і для особливих випадків.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, придатна для спиць № 4-5 (виберіть колір на ваш смак)
 2. Спиці №4-5
 3. Набір кругових спиць № 4-5 (для вушок)
 4. Набір гачкових спиць № 4-5 (для ажурних вставок)
 5. Ножиці
 6. Візерункова схема (якщо необхідно)
 7. Маркери для позначок
 8. Голка з великим вушкам для зшивання

Почніть зняттям мірок визначення розміру чепчика. Виміряйте обхват голови і врахуйте, що пряжа має бути розтяжною, щоб забезпечити комфортну посадку.

Підготуйте спиці та вибрану пряжу. Переконайтеся, що вони відповідають рекомендованим розмірам для вибраної пряжі.

Почніть в’язання чепця з виливки. За допомогою спиць наберіть необхідну кількість петель, ґрунтуючись на вимірах голови. Поступово розподіліть петлі між спицями.

В’язати чепчик можна будь-яким візерунком на ваш вибір. Але якщо ви хочете додати ажурні вставки, використовуйте гачкові спиці і дотримуйтесь візерункової схеми. Вставки можуть бути розташовані як по краях чепчика, так і в центрі.

В’язання продовжуйте до досягнення бажаної довжини чепчика. Переконайтеся, що він щільно облягає голову, але не надто туго.

Перейдіть до створення вушок. Якщо ви хочете додати вуха до чепчика, використовуйте кругові спиці. Наберіть необхідну кількість петель та в’язати у колі до досягнення потрібної висоти.

Після завершення в’язання чепчика та вушок перейдіть до зшивання. Використовуйте голку з великим вушкам, щоб акуратно з’єднати краї чепчика та вушок. Перевірте готовий виріб на наявність ниток чи нерівностей.

При необхідності акуратно підріжте ножицями. Після завершення всіх кроків, ваш чепчик з вушками та ажурними вставками готовий!

Красивий чепчик з вушками ведмедя для хлопчика

В’язання спицями – захоплююче заняття, яке дозволяє створювати унікальні та красиві предмети одягу. Цей аксесуар не тільки зігріє голову вашої дитини у прохолодні дні, але й додасть їй неповторного образу.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини (рекомендується використовувати пряжу з натуральних волокон для комфорту та м’якості) у двох кольорах: основний колір для чепчика та додатковий колір для вушок та декоративних елементів.
 2. Спиці відповідного розміру відповідно до рекомендованого розміру пряжі.
 3. Набір кругових спиць (опціонально можна використовувати звичайні спиці з двома кінцями).
 4. Набір гачків для декоративних елементів.
 5. Ножиці та голка з великим вушкам для пришивання.

Почніть із відбору основного кольору пряжі та набору спиць. Перегляньте інструкцію на мітці пряжі, щоб визначити відповідний розмір спиць і щільність в’язання.

Зв’яжіть зразок, щоб визначити необхідну кількість петель для потрібного розміру чепчика. Використовуйте свої спиці та основну пряжу для створення квадрата розміром близько 10 см, використовуючи обране вами в’язання.

Заміряйте кількість петель на 1 см, щоб отримати кількість петель для необхідного кола голови. Приступіть до в’язання самого чепчика. Наберіть необхідну кількість петель на спиці та почніть в’язати резинкою (наприклад, 1 лицьова, 1 виворітна).

Продовжуйте в’язати гумку до досягнення необхідної довжини чепчика, враховуючи коло голови дитини. Закінчіть останнім рядом гумки лицьовою петлею.

Перейдіть до в’язання основної частини чепчика. Продовжуйте в’язати гладкою поверхнею (всі петлі лицьовими або всі петлі виворітними) протягом кількох сантиметрів або до досягнення бажаної висоти чепчика.

Для створення вушок ведмедя візьміть додатковий колір пряжі. Наберіть на спиці необхідну кількість петель для кожної вушки та в’язати гладкою поверхнею на невеликій висоті.

Прикріпіть вушка до чепчика, використовуючи голку з великим вушкам і тій же пряжі, що і для в’язання. Закінчіть чепчик, відрізавши пряжу із запасом і провівши її через петлі.

Зав’язуйте вузол, щоб закріпити пряжу. Використовуйте гачок та додатковий колір пряжі, щоб додати декоративні елементи, такі як ніс ведмедя, очі чи вуса.

Чіпчик з вушками з тонкої пряжі

Чіпчик з вушками є чарівним та практичним аксесуаром, який можна пов’язати за допомогою спиць та тонкої пряжі. Цей чудовий виріб підійде як для дорослих, так і для дітей, і додасть нотку стилю і тепла в холодну пору року.

Список матеріалів:

 1. Спиці розміром 3,5 мм.
 2. Тонка пряжа, що підходить для спиць розміром 3,5 мм. Виберіть колір, який вам подобається!
 3. Мотузка або стрічка для декоративного бантика.
 4. Набір голок для в’язання та ниток для закріплення кінців.

Зробіть зразкову петлю, щоб визначити потрібну кількість петель для вашого розміру голови. Для цього оберніть пряжу навколо голови та додайте 2-3 см на вільне полотно.

Наберіть потрібну кількість петель на спиці. Зазвичай це близько 80-100 петель, але ви можете відрегулювати число залежно від бажаного розміру чепчика.

Зв’яжіть гумку чепчика, використовуючи лицьову та виворітну петлі. Гумка повинна бути досить тугою, щоб чепчик добре тримався на голові, але не занадто обтягує.

Після завершення гумки почніть візерунок для чепчика. Ви можете вибрати будь-який візерунок, який вам подобається, наприклад, рельєфні стовпчики або ажурні візерунки.

В’яжіть чепчик до бажаної довжини. Зазвичай це близько 15-20 см, але знову ж таки, ви можете регулювати довжину відповідно до ваших уподобань. Після досягнення бажаної довжини чепчика, перейдіть до створення вушок.

Для цього зв’яжіть дві трикутні пелюстки, використовуючи простий або ажурний візерунок. Вушка мають бути досить великими, щоб прикривати вуха. Прикріпіть вушка до верхньої частини чепчика, використовуючи голку та нитки. Переконайтеся, що вони добре зафіксовані.

По завершенні чепчика, приберіть всі кінці пряжі, що залишилися, і при необхідності прикріпіть декоративну мотузку або стрічку для створення бантика.

Шапочка з вушками мишки для дівчинки

Шапочка з вушками мишки – чарівний аксесуар, який стане чудовим доповненням до гардеробу вашої маленької модниці. Ця проста у виконанні і весела шапочка приверне увагу та створить затишок та тепло у холодні дні.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини (переважно акрилова або вовняна пряжа), виберіть колір, що підходить для вашої дівчинки.
 2. Спиці відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Набір кругових спиць (необов’язково, але зручно для зв’язування гумки).
 4. Ножиці.
 5. Набір кнопок або інших елементів декору (для вушок мишки).

Визначте розмір:

Виміряйте об’єм голови дівчинки, щоб визначити потрібну кількість петель для гумки. Зазвичай для дитячої шапочки достатньо 80-100 петель.

Зв’яжіть гумку:

Використовуючи кругові спиці або звичайні спиці, зв’яжіть гумку висотою близько 5 см. Використовуйте гумку 2×2 (2 петлі лицьові, 2 виворітні петлі) або будь-яку іншу, яка вам подобається.

Перейдіть на основну частину шапочки:

Після завершення гумки продовжуйте зв’язувати основну частину шапочки лицьовими петлями протягом потрібної вам довжини. Зазвичай це становить близько 15-20 см, але ви можете вибрати довжину відповідно до переваг.

Формування вушок мишки:

Коли основна частина досягла потрібної довжини, почніть формувати вушка мишки. Для цього зв’яжіть два трикутники, використовуючи принцип збільшення та зменшення петель. Прикріпіть їх до верхньої частини шапочки на рівній відстані один від одного, щоб створити ефект вушок мишки.

Завершіть шапочку:

Зв’яжіть останні кілька рядів лицьовими петлями, щоб завершити шапочку. Потім акуратно зафіксуйте та підріжте кінці ниток.

Декорування:

Додайте вушкам мишки декоративні елементи, такі як кнопки у формі очей або інші деталі, щоб надати їм більшої виразності та оригінальності.

В’язання чепчика з вушками спицями – це чудовий спосіб не тільки створити унікальний та стильний аксесуар, але й насолодитися процесом творчості. Ви можете використовувати різні візерунки, колірні комбінації та матеріали для створення унікального чепчика, який ідеально поєднуватиметься з вашим гардеробом.

Пам’ятайте, що в’язання – це не лише хобі, а й спосіб передати свою індивідуальність та стиль. Дерзайте, експериментуйте і створюйте чудові чепчики, які відображатимуть вашу творчу природу!

Фото для в’язання чепчика з вушками спицями