Вязання гачком для дітей – схеми для початківців з описом вязання гачком для дітей від 1 до 7 років

Уроки та МК з в’язання гачком для дітей. Як в’язати шапочку для дитини 2-3 років, сукню для дівчинки 4-5 років та теплу манішку для дітей 6-7 років. В’яжемо також пінетки для дитини від 3 місяців, комбінезон, кофтинку, панамку та бере. Багато ідей, секретів в’язання та фото в’язаних гачком дитячих речей.

В’язання гачком для дітей – це не тільки чудова розвага, але й спосіб внести неповторну теплоту і любов до кожної дитячої кімнати. Іграшки, одяг та аксесуари, створені власними руками, приносять радість та унікальність у світ малюків.

У цій статті ми поділимося захоплюючими ідеями, які допоможуть вам втілити в життя трикотажні вироби, які стали справжніми скарбами для дітей.

Шапочка для дитини 2-3 років: покроковий майстер-клас

Шапочка гачком – чудовий аксесуар, який не тільки зігріє головку вашого малюка в холодні дні, а й додасть йому чарівності та стилю. У цьому покроковому майстер-класі ми розповімо вам, як зробити шапочку для дитини віком 2-3 роки з використанням гачка.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, що підходить для дитячої шапочки (рекомендується 100% акрил або шерсть).
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі (зазвичай вказаний на етикетці пряжі).
 3. Набір прикрас на вибір: аплікації, бантики, гудзики і т.д.
 4. Ножиці.
 5. Спеціальна голка для шиття пряжі.

Вибір пряжі та гачка:

 • Виберіть пряжу, яка підходить для створення дитячої шапочки. Рекомендується використовувати пряжу середньої товщини, щоб забезпечити комфорт та тепло.
 • Підберіть гачок відповідного розміру з огляду на рекомендації, зазначені на етикетці пряжі.

Визначення розмірів:

 • За допомогою вимірювальної стрічки або м’якої стрічки виміряйте коло голови вашої дитини.
 • Запишіть значення для визначення розміру шапочки.

Створення початкового ланцюжка:

 • Почніть угоду з невеликого ланцюжка повітряних петель, довжина якого дорівнює колу голови плюс додаткові петлі для щільності.
 • Приклад: якщо коло голови складає 50 см, а ви використовуєте пряжу і гачок, що створюють середню щільність, початковий ланцюжок може складатися з 52-56 повітряних петель.

Створення основних рядів:

 • Починаючи з другої петлі від гачка, в’яжіть стовпчиками без накиду в кожну петлю по ланцюжку.
 • Наприкінці ряду в’яжіть повітряну петлю та повертайте роботу.

Формування шапочки:

 • Продовжуйте в’язати ряди стовпчиками без накиду до бажаної довжини шапочки. Орієнтуйтесь на виміри, які ви записали.
 • Перевірте, щоб шапочка щільно прилягала до голови, але не була надто тугою.

Завершення роботи:

 • Після досягнення потрібної довжини завершіть роботу, зробивши край останнього ряду.
 • Відріжте нитки пряжі, залишивши хвостик для закріплення.
 • За допомогою спеціальної голки для шиття пряжі закріпіть хвостик усередині шапочки, щоб виріб виглядав обережним.

Сукня для дівчинки 4-5 років: схема в’язання гачком

В’язання гачком – це захоплююче та творче заняття, що дозволяє створювати гарні та унікальні речі для дітей. Ця сукня буде не тільки стильною і модною, але і дуже зручною для маленької модниці.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини у вибраному кольорі (рекомендується бавовняна пряжа).
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Маркери чи нитки для позначок.

Виміряйте дівчинку та виберіть розмір сукні, виходячи з отриманих даних. Зверніть увагу, що діти швидко ростуть, тому краще в’язати сукню з невеликим запасом по довжині.

З’єднайте ланцюжок повітряних петель, достатньої довжини для обхвату грудей дівчинки. В’яжіть стовпчиками без накиду навколо ланцюжка повітряних петель.

Продовжуйте в’язати стовпчиками без накиду до потрібної висоти, щоб створити верхню частину сукні. Зробіть позначки для талії та початку спідниці за допомогою маркерів або ниток.

В’язати спідницю можна різними візерунками (наприклад, “вентилями”, “шовковим шнуром” або “віялом”). Виберіть візерунок на ваш смак і згідно схеми в’язання. Продовжуйте в’язати спідницю до бажаної довжини з огляду на запас по довжині для зростання дитини.

В’яжіть останні ряди спідниці з додаванням рюшів, мережива або інших декоративних елементів, щоб створити завершений та витончений вигляд. Завершіть роботу, зафіксувавши ниткою останній рядок і акуратно зав’язавши її.

При виборі пряжі рекомендується використовувати бавовняну пряжу, оскільки вона ніжна до дитячої шкіри та забезпечує гарну вентиляцію.

В’язані пінетки для дитини від 3 місяців

В’язані пінетки – це чудовий подарунок для новонародженої дитини. Вони не тільки збережуть його ніжки у теплі, але й стануть стильним аксесуаром для гардеробу. Дотримуючись цих простих вказівок, ви зможете створити ніжні та затишні пінетки для вашого малюка.

Список матеріалів:

 1. Пряжа для в’язання (рекомендується м’яка та гіпоалергенна пряжа для дітей).
 2. Гачок відповідного розміру (зазвичай використовується гачок № 3 або № 4).
 3. Невелика кнопка або гудзик для декорації та фіксації пінеток.
 4. Ножиці.
 5. Голка з великим вушкам для пришивання гудзика.

Почніть із створення петлі. Зробіть накид на гачок і введіть в одну петлю. Потім зробіть 16 стовпчиків без накиду. У другому ряду зробіть 2 повітряні петлі як підйом.

Потім введіть гачок у перший стовпчик попереднього ряду і виконайте 2 стовпчики з накидом. Усього має вийти 16 стовпчиків із накидом.

Продовжуйте в’язати пінетка, повторюючи другий ряд доти, поки ваша робота не досягне необхідної довжини (зазвичай близько 7-8 рядів для пінеток розміру 3 місяці).

Коли досягнуто потрібної довжини, виконайте один ряд стовпчиків без накиду. Завершіть роботу, обрізавши пряжу із запасом і протягнувши кінець через останній стовпчик.

Потім акуратно зафіксуйте кінець пряжі, щоб пінетка не розв’язалася. Повторіть усі кроки для другої пінетки.

Тепла в’язана манішка для дітей 6-7 років спицями

Тепла в’язана манішка – це ідеальний аксесуар для захисту дитячої голови від холодних вітрів. В’язання манішки – захоплююче рукоділля, яке дозволяє створити унікальний та функціональний предмет одягу для вашої дитини.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, придатна для спиць № 4,5-5,5.
 2. Спиці №4,5-5,5.
 3. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 4. Ножиці.
 5. Маркери або нитки маркування.

Виміряйте об’єм голови дитини, щоб визначити необхідну кількість петель. Зазвичай це становить близько 50-52 див.

Наберіть на спиці необхідну кількість петель, що дорівнює половині виміряного об’єму голови плюс 2 петлі для пружності (наприклад, 27 петель для голови об’ємом 52 см).

Зв’яжіть перший ряд петлями. Переходьте до в’язання гумки 1×1 (лицьова петля, виворітна петля) протягом 4-5 см.

Після завершення гумки, перейдіть до основного в’язання лицьовими петлями на всіх рядах. Продовжуйте в’язати основну частину манішки до досягнення бажаної довжини зазвичай близько 15-20 см від початку роботи.

Завершіть в’язання, залишивши довгий кінець пряжі (приблизно 20 см). За допомогою гачка проведіть нитку вздовж останнього ряду основної в’язки, щоб створити ефект гумки на нижній кромці манішки.

Закрийте усі петлі, щоб закріпити манішку. За допомогою ножиць акуратно обріжте кінець пряжі, що залишився. Прикрасьте манішку за бажанням, додавши помпон, аплікації чи вишивку.

Якщо ви не впевнені в розмірі, краще орієнтуватися на вільнішу посадку, щоб манішка була комфортною і могла використовуватися кілька років поспіль.

Кардиган для хлопчика

Створення красивих та затишних речей своїми руками – це чудовий спосіб виявити свою творчу натуру та зробити щось особливе для свого малюка. Це чудовий проект для досвідчених рукоділок, які хочуть створити унікальний та стильний одяг для своєї дитини.

Для виконання цього проекту вам знадобляться такі матеріали:

 1. Пряжа середньої товщини (приблизно 250 г) у вибраному вами кольорі.
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Маркери або шпильки для позначок.
 5. Гудзики чи застібки на вибір.

Виміряйте обхват грудей хлопчика та визначте необхідну кількість петель для початку роботи. Додайте кілька додаткових петель для вільного облягання кардигану.

За допомогою вибраного гачка наберіть необхідну кількість петель для грудей та закріпіть першу петлю. В’язати рядами стовпчиками без накиду.

Визначте бажану довжину кардигану та продовжуйте в’язати ряди до досягнення цієї довжини. Не забудьте залишити отвори для рукавів. Коли досягнуто потрібної довжини, розділіть роботу на три частини: перед, спину і рукави.

Продовжуйте в’язати перед та спину окремо, щоб створити форму кардигану. Ви можете використовувати стовпчики з накидами або інші візерунки для декоративності.

Для створення рукавів, візьміть маркери або шпильки та позначте необхідну ширину рукава в кожній частині (перед, спині). Підганяйте кількість петель для рукавів під ці позначки.

Продовжуйте в’язати рукави, збільшуючи кількість петель у міру необхідності, щоб забезпечити комфортну посадку на плечах та рукавах. Після завершення переду, спини та рукавів, приступіть до створення оздоблювальних елементів.

Виконайте ободувальні стовпчики, щоб надати кардигану завершеного вигляду. Пришийте гудзики або закріпіть застібки на вибір до переду кардигану. При необхідності, пришийте будь-які декоративні елементи, наприклад аплікації або прикраси.

Комбінезон для малюка з товстої пряжі

Виготовлення комбінезону для малюка з товстої пряжі гачком – це чудовий спосіб створити теплий та затишний одяг для вашого малюка. Ми надамо вам інструкцію та список матеріалів, а також корисні поради, які допоможуть вам успішно створити цей чудовий комбінезон.

Список матеріалів:

 1. Товста пряжа (виберіть будь-який колір чи поєднання кольорів, переважно натуральні волокна для комфорту малюка).
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Маркери для позначок.
 4. Вовняна голка для закріплення кінців.

Вимірювання та вибір розміру:

 • Виміряйте малюка визначення правильного розміру комбінезону.
 • Використовуйте розмірну таблицю, щоб вибрати відповідний розмір.

Створення пробного зразка:

 • Зробіть невеликий зразок гачком, використовуючи обрану пряжу та рекомендований розмір гачка.
 • Виміряйте зразок і переконайтеся, що кількість стібків відповідає необхідному розміру.

Початок роботи:

 • З стартової петлі на гачку почніть в’язати основу комбінезону знизу.
 • Дотримуйтесь інструкцій за схемою або описом в’язання для створення основних елементів комбінезону, таких як ніжки, тулуб та плечі.

Формування деталей комбінезону:

 • Створіть ніжки, пройшовши за схемою в’язання чи описом.
 • Закінчивши ніжки, переходьте до тулуба комбінезону та в’яжіть відповідні деталі.
 • Після цього переходьте до в’язання плечей та верхньої частини комбінезону.

Завершення комбінезону:

 • Перевірте розміри та форму комбінезону, щоб переконатися, що вони відповідають вибраному розміру.
 • Завершіть роботи над комбінезоном, додавши необхідні деталі, такі як гудзики, петельки або капюшон.

Під час роботи з товстою пряжею особливо важливо правильно стежити за напругою стібків. Не затягуйте їх дуже сильно, щоб уникнути деформації та зберегти комфортну посадку на малюка.

В’язані дитячі шкарпетки: схема для початківців

В’язання шкарпеток – чудове заняття для всіх, хто захоплюється рукоділлям. Це чудовий проект для тих, хто тільки починає свою в’язальну доріжку, і за допомогою цієї інструкції ви зможете створити гарні шкарпетки для своїх дітей чи онуків.

Список матеріалів:

 1. Пряжа для в’язання шкарпеток у вибраному вами кольорі та складі. Рекомендується використовувати пряжу середньої товщини, що підходить для дитячого одягу.
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі. Розмір гачка залежить від товщини пряжі, тому зверніться до рекомендацій на бирці пряжі або проведіть тестову пробу, щоб переконатися у правильному розмірі гачка.
 3. Ножиці.
 4. Візерунка стрічка або еластична нитка для створення гумки на шкарпетках.

Перш ніж почати, необхідно визначити розмір шкарпеток, який ви хочете зв’язати. Зробіть виміри стопи дитини та використовуйте таблицю розмірів для визначення відповідного розміру шкарпеток.

Зверніться до стандартних таблиць розмірів, доступних онлайн, щоб зробити правильний вибір. За допомогою гачка та пряжі в’яжіть ланцюжок з повітряних петель, достатньої довжини для обхвату гомілки дитини.

Розмір гумки повинен бути трохи меншим, ніж розмір гомілки, щоб забезпечити гарну посадку. З’єднайте кінці ланцюжка в кільце і продовжуйте в’язати без накиду стовпчиками, щоб створити еластичну гумку.

В’язання гумки продовжуйте до бажаної ширини. Зазвичай 10-12 рядів буде достатньо. Після завершення гумки продовжуйте в’язати стовпчиками без накиду по всій довжині носіння.

Кількість петель у першому ряду має відповідати обхвату стопи. В’язання основної частини продовжуйте до досягнення бажаної довжини носіння.

Після досягнення потрібної довжини основної частини, перейдіть до завершення носіння. Згорніть вашу роботу навпіл і з’єднайте бічні шви, в’язкою поруч стовпчиків без накиду або за допомогою голки.

Після завершення бічних швів обріжте зайву пряжу і акуратно сховайте кінці всередині носка, щоб вони не виступали.

Літня кофта

Літо — це час радості та свободи, і, безперечно, вашим дітям знадобиться легкий та затишний одяг. Чому б не зробити їм власну літню кофту гачком?

Список матеріалів:

 1. Пряжа для гачка, що підходить для літнього одягу (бавовна або лляна суміш)
 2. Гачок відповідного розміру (рекомендується 3,5 мм або 4,0 мм)
 3. Ножиці
 4. Маркер чи нитка для позначення місць вузлів чи петель
 5. Кнопки або гудзики для обробки
 6. Голка з товстим вушкам для пришивання гудзиків

Виберіть бажаний розмір кофти та підготуйте відповідну пряжу. Зазвичай існують готові схеми розмірів для дитячого одягу, які можна знайти в інтернеті або в посібниках з в’язання.

Почніть із верхньої частини кофти. В’яжіть ланцюжок повітряних петель, достатній для обхвату шиї дитини. Потім з’єднайте кінці ланцюжка і зробіть повітряну петлю, щоб утворилася кругла форма.

В’яжіть у рядку стовпчики без накиду або стовпчики з накидом, щоб створити основу для кофти. Виконуйте візерунок відповідно до вибраного дизайну або схеми.

Продовжуйте в’язати в ряди, враховуючи розміри та форму кофти. Переконайтеся, що кофта має достатню довжину та ширину, щоб покрити тулуб дитини.

При необхідності додайте отвори для рукавів. Для цього створіть два або чотири отвори в бічних швах кофти, в’яжіть два ряди в стовпчиках без накиду або стовпчиків з накидом.

Підрахуйте кількість петель для кожного отвору, щоб вона була достатньою для проходження руки дитини. Завершіть нижню частину кофти, в’яжіть кілька рядів у стовпчиках без накиду або будь-якому іншому бажаному візерунку.

В’язана панамка для дитини

В’язання гачком – це чудове рукоділкове мистецтво, яке дозволяє створювати унікальні та стильні предмети одягу. Ця яскрава та зручна панамка стане чудовим аксесуаром для вашого малюка у теплу пору року.

Для в’язання панамки вам знадобляться такі матеріали:

 1. Пряжа вагою категорії «дитяча» або «спортивна» (виберіть яскравий колір на ваш смак) — приблизно 100 грам.
 2. Гачок розміром, що відповідає пряжі (зазвичай використовується гачок розміру 3,5-4 мм).
 3. Маркери для позначок.
 4. Ножиці.
 5. Голка з великим вушкам для протягування нитки.

Виміри та підготовка:

 • Виміряйте обхват голови дитини та запишіть отримане значення.
 • Намотайте трохи пряжі на палець і перев’яжіть її, щоб зробити вузол. Це буде ваш перший стовпчик.

Основа панамки:

 • Зробіть кільцевий в’язаний набір (ряд стовпчиків без накиду).
 • У наступному ряду почніть в’язати стовпчики з накидом.
 • В’яжіть стовпчики з накидом до тих пір, поки діаметр основи не стане рівним виміряному обхвату голови плюс невеликий запас (близько 2 см).
 • Закрийте рядок стовпчиками без накиду.

Бортик панамки:

 • Почніть новий ряд стовпчиками без накиду.
 • В’яжіть стовпчики без накиду до тих пір, поки борт не досягне бажаної висоти (зазвичай близько 5 см).
 • Закрийте рядок стовпчиками без накиду.

Прикраса панамки:

 • Виберіть будь-який візерунок або візерункову вставку, щоб прикрасити борт панамки. Ви можете використовувати квіткові мотиви, ажурні візерунки або інші елементи на ваш розсуд.
 • В’яжіть вибраний візерунок уздовж борту панамки.

Завершення:

 • Перевірте, щоб панамка була досить широкою та комфортною для голови дитини.
 • При необхідності виведіть петлі внизу основи панамки, щоб вона краще облягала голову.
 • Закріпіть та прихопіть усі кінці ниток, щоб виріб був обережним.

Бере із квіточками

В’язання гачком – це чудове хобі, яке дозволяє створювати унікальні та стильні аксесуари. Цей проект підходить як для початківців, так і для досвідчених рукоділок.

Вам знадобиться лише кілька простих матеріалів і трохи терпіння.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини у кількох кольорах.
 2. Гачок відповідного розміру.
 3. Набір спиць для в’язання квіти.
 4. Ножиці.
 5. Голка з великим вушкам для пришивання квіточок.
 6. Стрічка або еластична тасьма для обробки.

Почніть з в’язання основи берета:

 • Зробіть повітряну петлю і потім в’яжіть ланцюжок із 80 петель.
 • З’єднайте кінці ланцюжка в кільце, зробивши стібок без накиду.
 • В’яжіть кругові ряди стовпчиками без накиду до того часу, поки досягнете бажаної висоти берета. Зазвичай достатньо 15-20 рядів.

Перейдіть до в’язання квіточок:

 • Використовуючи набір спиць, в’яжіть кілька квіточок різних розмірів та кольорів. Ви можете використовувати будь-який відповідний для вас візерунок.
 • Переконайтеся, що розмір квіточок відповідає очікуваному декору на береті.

Пришийте квіточки на берет:

 • Розташуйте квіти на вашому береті так, щоб вони виглядали гармонійно. Ви можете розташовувати їх по краю або створити гарний візерунок на всій поверхні.
 • Використовуючи голку та нитку, пришийте кожну квіточку до основи берета, переконавшись, що вони надійно закріплені.

Додайте обробку:

 • Якщо ви хочете, щоб бере сидів щільніше на голові, прикріпіть стрічку або еластичну тасьму до краю берета.
 • Це також додасть додатковий елемент стилю.

В’язання гачком для дітей надає неперевершені можливості для творчості та самовираження. Крім того, в’язання гачком розвиває терпіння, дрібну моторику та уяву у дітей, допомагаючи їм розкрити свій потенціал та внести свій власний штрих у світ рукоділля.

Дозвольте вашим дітям поринути у світ в’язання та побачити, як маленькі нитки можуть створити щось чарівне та неповторне.

Фото ідеї для в’язання гачком для дітей