Шапка для хлопчика спицями – майстер-класи для початківців та схеми з описом вязання шапки для хлопчика від 1 до 10 років

Поетапні інструкції з в’язання простої красивої шапки для маленького та дорослого хлопчика спицями. Як в’язати біні, шапку з вушками та модель шолом. В’яжемо шапку-снуд, з товстої пряжі, з аранами, відворотом та гумкою. Великий вибір фото в’язаних спицями шапок для хлопчика.

Шапка для хлопчика спицями — чудовий рукоділок, який не лише зігріє дитину в холодні дні, а й стане яскравим акцентом його образу. У цій статті ми пропонуємо вам захоплюючі ідеї щодо створення шапок спицями, які підкреслять індивідуальність та стиль вашого маленького модника.

Пориньте у світ творчості і насолодьтеся процесом в’язання унікальних головних уборів, які точно не залишаться непоміченими.

В’язана шапка для хлопчика з вушками

В’язання шапки для хлопчика – це чудовий спосіб створити унікальний та теплий аксесуар для вашого малюка. Незалежно від вашого рівня майстерності, ви зможете створити чудовий предмет одягу для вашої дитини.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, що підходить для спиць розміром 4 мм.
 2. Набір спиць розміром 4 мм.
 3. Набір спиць розміром 3,5 мм.
 4. Набір кругових спиць розміром 4 мм (для виготовлення вушок).
 5. Ножиці.
 6. Вовняна голка для зшивання кінців.

Початок:

 • З’єднайте набір спиць розміром 4 мм.
 • За допомогою спиць розміром 3,5 мм складіть 70 петель на спиці.

В’язання основної частини шапки:

 • В’яжіть гумку 1х1 (одна лицьова петля, одна виворітна петля) заввишки близько 5 см.
 • Після гумки продовжуйте в’язати гладкою в’язкою петлями обличчя протягом 12 см або до бажаної висоти шапки.

Формування вушок:

 • Зніміть петлі зі спиць та перенесіть їх на кругові спиці розміром 4 мм.
 • В’яжіть кілька рядів гладкою в’язкою, щоб створити форму вушок.
 • Перенесіть петлі назад на спиці.

Завершення шапки:

 • В’яжіть ще кілька рядів гладкою в’язкою на спицях розміром 4 мм.
 • Закрийте петлі, дотримуючись звичайного методу закриття.

Заключні кроки:

 • Підріжте нитки пряжі, що залишилися, залишивши близько 10 см для зшивання кінців.
 • Використовуючи вовняну голку, акуратно пошийте кінці пряжі, щоб закріпити їх.

Шапка-шолом для хлопчика: схема в’язання спицями

Шапка-шолом є чудовим аксесуаром для хлопчика, який забезпечує тепло та захист у холодні дні. В’язання цієї шапки-шолома спицями є захоплюючим проектом рукоділля, який дозволить вам створити унікальний та стильний предмет одягу для вашої дитини.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини рекомендується акрилова або вовняна пряжа.
 2. Спиці відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Набір спиць для в’язання кругових виробів (додатково, якщо ви надаєте перевагу такому способу в’язання).

Почніть зняття мірок для хлопчика. Виміряйте обхват голови та визначте бажану довжину шапки-шолома. Майте на увазі, що шапка повинна бути трохи тягнеться, щоб добре облягати голову, але не надто впритул.

Визначте щільність в’язання, зв’язавши зразок з кількох петель та рядів із обраною пряжею та спицями. Переконайтеся, що щільність відповідає вашим очікуванням, інакше адаптуйте розмір спиць чи пряжі відповідно.

Після того, як визначено щільність в’язання, починайте в’язати за схемою. Схема буде комбінацією різних візерунків і петель, які створять унікальний дизайн вашої шапки-шолома.

Виконуйте інструкції за схемою, починаючи з в’язання гумки для обрамлення обличчя. Потім переходьте до основної частини шапки-шолома, в’язання візерунків та формування верхньої частини.

Продовжуйте в’язати, доки не досягнете бажаної довжини шапки-шолома. Після завершення в’язання, акуратно зашийте кінці ниток і заберіть усі зайві петлі.

Використовуйте яскраві та привабливі кольори пряжі, щоб створити шапку-шолом, який ваш хлопчик буде любити носити.

Красиві шапки біні для хлопчика.

Шапка-біні – це стильний і теплий головний убір, який чудово підходить для хлопчиків. Якщо ви вмієте в’язати спицями і хочете створити унікальний аксесуар для маленького модника, ця інструкція допоможе вам зв’язати красиву шапку-біні своїми руками.

У процесі створення ви зможете виявити свій творчий бік та насолодитися результатом.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, придатна для спиць розміром US 7-8 (4.5-5 мм). Виберіть колір, який сподобається вашому хлопчику.
 2. Спиці розміром US 7-8 (4.5-5 мм) або підходять для вибраної пряжі.
 3. Набір кругових спиць розміром US 7-8 (4.5-5 мм) (опціонально, якщо ви волієте в’язати на кругових спицях).

Наберіть на спиці 80 петель (або регулюйте кількість петель залежно від розміру голови хлопчика). В’язати 2 лицьові, 2 виворотні петлі по черзі протягом 10 рядів.

Це створить еластичну манжету для шапки. Після завершення манжети продовжуйте в’язати лицьовими петлями в гумку (всі петлі) протягом 2-3 см.

Перейдіть до візерунка. Виберіть візерунок, який вам подобається (наприклад, жакардовий або аран). В’яжіть візерунок протягом 15-20 рядів або до бажаної довжини шапки.

Закінчіть шапку, в’язавши останні 2 ряди лицьовими петлями. Підріжте нитки, залишивши довгий хвіст. Проведіть хвіст через петлі на спицях, щоб закрити шапку. Закріпіть кінці ниток, щоб не розв’язувалися.

Тепла зимова шапка з товстої пряжі спицями

Зима – це час, коли ми всі прагнемо зберегти тепло та комфорт. Виготовлення теплої зимової шапки своїми руками – чудовий спосіб забезпечити собі не лише тепло, а й стильний аксесуар.

Дотримуйтесь цих простих кроків, і ви зможете створити унікальну та функціональну шапку для себе або як подарунок.

Список матеріалів:

 1. Товста пряжа призначена для зимових аксесуарів.
 2. Спиці потрібного розміру рекомендується використовувати спиці розміру 6,5 мм або 7 мм.
 3. Набір кругових спиць розміром 6,5 мм або 7 мм.
 4. Набір маркерів для позначки петель.
 5. Ножиці.
 6. Вузлики або маркери для позначення початку ряду.

Почніть з виливки шапки. Використовуйте кругові спиці або звичайні спиці для виливки за методом Magic Loop або Double Pointed Needles (дві окремі спиці). Вам потрібно буде відлити близько 80-90 петель залежно від розміру голови.

Розділіть петлі на чотири рівні групи (якщо використовуєте кругові спиці), щоб позначити початок ряду. Якщо ви використовуєте звичайні спиці, позначте початок ряду за допомогою вузлика чи маркера.

В’яжіть 2 петлі лицьової, 2 петлі виворітної до кінця ряду. Повторюйте цей ряд до бажаної довжини гумки (зазвичай 5-7 см).

Переходьте до основної частини шапки. В’яжіть усі петлі лицьовою гладдю (лицьові петлі на лицьових рядах, виворітні на виворітних рядах) до досягнення бажаної висоти шапки. Зазвичай це становить близько 15-20 см від гумки.

Почніть зменшення, щоб створити округлу форму шапки. Для цього в’яжіть 2 петлі разом лицьовим способом на лицьових рядах, повторюючи зменшення через кожні 8-10 петель.

Продовжуйте зменшення доти, доки не залишиться близько 8-10 петель на спицях. Перекрийте кінці ниток через останні петлі, протягніть їх через петлі та зафіксуйте.

Закріпіть усі нитки та акуратно сховайте їх усередині шапки. При необхідності додайте декоративні елементи, такі як помпон або аплікації, щоб надати шапці індивідуальності.

 Якщо пряжа щільна, може знадобитися вибрати спиці більшого розміру. Якщо вона надто повітряна, виберіть спиці меншого розміру.

Шапка-балаклава для дорослого хлопчика

Шапка-балаклава є універсальним аксесуаром для холодної погоди, що забезпечує тепло та комфорт. Дотримуйтесь наших кроків і створіть унікальну та стильну шапку-балаклаву власними руками.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини (100% шерсть або суміш шерсті) приблизно 150 грам.
 2. Спиці потрібного розміру (рекомендується розмір 4 мм).
 3. Набір спиць кругового типу (рекомендується розмір 4 мм та довжина 40 см).
 4. Набір спиць подвійного типу (рекомендується розмір 4 мм та довжина 20 см).
 5. Набір кругових маркерів.

Початок роботи:

 • Змонтуйте 80 петель на спицях кругового типу.
 • Розподіліть петлі порівну між спицями.
 • В’яжіть 10 рядів гумкою 2×2 (2 лицьові, 2 виворотні петлі).

В’язання основної частини шапки:

 • Продовжуйте в’язати основну частину шапки гладкою в’язкою (лицьовими петлями на лицьових рядах і петлями на виворітних рядах) до досягнення бажаної довжини, зазвичай близько 25-30 см.
 • На останньому ряду основної частини закрийте кожну 4-у петлю, щоб створити отвір для обличчя.
 • Продовжуйте в’язати петлі, що залишилися, гладкою в’язкою ще 5-7 см.

Завершення роботи:

 • Поверніть шапку навпіл, щоб з’єднати задню частину шапки з передньою.
 • В’яжіть бічні шви спицями подвійного типу, використовуючи метод стібки по краю або будь-який інший відповідний метод з’єднання петель.
 • Закрийте петлі та зафіксуйте кінець нитки.

Шапка-снуд: покроковий майстер-клас

Шапка-снуд є чудовим аксесуаром, який не тільки зігріває голову, але й захищає шию від холоду. Це відмінний проект для початківців, а також прекрасний подарунок своїми руками.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини у улюбленому кольорі (рекомендується пряжа з акрилу чи вовни).
 2. Спиці розміром 5 мм.
 3. Набір кругових спиць розміром 5 мм.
 4. Набір двох кнопок або гудзиків.
 5. Ножиці.
 6. Голка для зшивання.

Почніть з обміру голови дитини. Запишіть об’єм і довжину, щоб визначити розмір шапки. Зробіть пробне в’язання на невеликому шматочку пряжі для визначення густини в’язання. Дізнайтесь, скільки петель в 10 см.

Приступимо до в’язання гумки: наберіть потрібну кількість петель на спиці і в’яжіть гумку 2×2 (2 петлі лицьові, 2 виворотні петлі) протягом 5-6 см. Перейдіть до основної частини шапки-скрині.

В’яжіть лицьовими петлями до бажаної довжини, виходячи з отриманих раніше вимірювань голови дитини. Переведіть роботу на кругові спиці, щоб полегшити в’язання.

Продовжуйте в’язати лицьовими петлями до досягнення потрібної висоти шапки-свербіння (зазвичай 15-20 см). Завершіть в’язання шапки-снігу гумкою 2×2, такої ж довжини, як і початкова гумка.

Переконайтеся, що обхват шапки відповідає об’єму голови дитини. Закрийте петлі та акуратно зашийте кінці гумки, щоб створити цілісне коло.

Пришийте кнопки або гудзики на резинці, щоб шапка-сніг трималася на голові дитини і прикріплювалася до шарфа.

Якщо ви хочете додати декоративні елементи, наприклад аплікації або вишивку, зробіть це перед закриттям петель.

Модна шапочка для хлопчика з відворотом

Модні шапочки з відворотом є популярним аксесуаром, що надає стильного та затишного вигляду дитячому образу. Навіть якщо ви новачок у рукоділлі, ця інструкція буде простою та зрозумілою для вас. Чи готові почати?

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, переважно натуральна (наприклад, шерсть, акрил або суміш);
 2. Спиці відповідного розміру (зазвичай використовуються спиці №4 або №5);
 3. Набір спиць для в’язання резинкою;
 4. Набір спиць для основного в’язання;
 5. Ножиці;
 6. Вузлики-маркери або нитки різних кольорів;
 7. В’язальна голка з великим вушком.

Почніть із в’язання гумки. Дотримуйтесь інструкцій до вибраного розміру та способу в’язання гумки, використовуючи спиці для гумки з набору. Коли досягнете потрібної довжини гумки для відвороту, закріпіть останній ряд.

Перейдіть на спиці для основної в’язки і продовжуйте в’язати основну частину шапочки, дотримуючись обраної схеми або інструкції за розмірами. Якщо у вас є дизайн з візерунком або вишивкою, додайте його, дотримуючись відповідних інструкцій.

При досягненні потрібної довжини шапочки, почніть зменшення. Виконайте вказівки до вибраної схеми або розміру, щоб створити форму шапочки.

Закінчивши зменшення, закріпіть останній стібок і залиште досить довгий хвіст нитки. Використовуючи в’язальну голку, акуратно проведіть хвіст нитки через петлі, щоб залишити їх. Прикріпіть відворот до шапочки, акуратно закріпивши його стібками, щоб створити бажаний ефект.

Спортивна в’язана шапка

Спортивні в’язані шапки – чудовий вибір для хлопчиків, які активно займаються спортом або люблять активні ігри на вулиці. Ця шапка не лише забезпечить тепло та комфорт у холодну пору року, але й додасть стильного акценту до їх спортивного образу.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини у спортивних кольорах (наприклад, акрилова пряжа);
 2. Спиці відповідного розміру (зазвичай 4-5 мм);
 3. Набір кругових спиць (опціонально, для окантування шапки);
 4. Ножиці;
 5. Вовняна голка для зшивання кінців.

Виміряйте коло голови хлопчика, щоб визначити, який розмір шапки потрібно зв’язати. Виберіть пряжу у спортивних кольорах на ваш вибір. Переконайтеся, що спиці відповідають розміру пряжі.

Наберіть петлі. За допомогою спиць наберіть кількість петель, що відповідає розміру шапки, найчастіше використовується кратність 4 або 8 петель.

Почніть в’язати гумку (зазвичай 1х1 або 2х2). Після того, як гумка досягне бажаної довжини, перейдіть до основної частини шапки, в’язавши лицьові або виворітні петлі відповідно до вибраного візерунка або дизайну.

Формування верхівки шапки. Коли шапка досягне потрібної довжини, почніть формувати верхню частину. Скорочуйте петлі, в’язавши їх разом або забираючи кожну другу петлю, щоб створити круглу форму шапки.

Завершення роботи. Коли залишиться лише кілька петель на спицях, перетягніть нитку через них та зафіксуйте. Потім акуратно зшийте боковий шов шапки за допомогою вовняної голки.

Шапка для хлопчика з аранами

Шапка з аранами – це чудовий спосіб зігріти вашого маленького хлопчика у прохолодні дні, додавши його образу стильного акценту. Ви можете створити цю шапку вручну з використанням простих технік в’язання, щоб ваше маля виглядало модно і відчувало себе комфортно.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини у кольорі, який вам подобається.
 2. Спиці відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Набір спиць для в’язання кіс.

Почніть з відбору пряжі та спиць:

 • Виберіть пряжу середньої товщини, щоб шапка була теплою та м’якою.
 • Перевірте рекомендації на етикетці пряжі для вибору відповідних спиць.

Визначте розмір голови:

 • Виміряйте об’єм голови хлопчика за допомогою м’якої стрічки або нитки.
 • Запишіть отримане значення, щоб визначити кількість петель, необхідних для в’язання.

Наберіть петлі:

 • Наберіть на спиці кількість петель, що відповідає обсягу голови плюс 2-4 петлі для волі руху.
 • Поступово розподіліть петлі між спицями.

В’язання основної частини шапки:

 • В’яжіть основну частину шапки методом аранного візерунка або виберіть інший бажаний візерунок.
 • Дотримуйтесь схеми або опису візерунка, щоб створити бажаний дизайн.

Закриття шапки:

 • Коли шапка досягне потрібної висоти (зазвичай 15-20 см), перейдіть до закриття петель.
 • Закрийте петлі способом, що відповідає обраному візерунку та дизайну.

Закінчіть шапку:

 • Підріжте кінці ниток, залишивши довгий кінець для закріплення.
 • Зашийте бічні шви, якщо необхідно, щоб шапка була щільною та акуратною.

Легка схема в’язання шапки для хлопчика резинкою

В’язання шапки для хлопчика є чудовим способом створення унікального та функціонального аксесуара. Дотримуючись цих простих інструкцій, ви зможете створити теплу та стильну шапку для вашого маленького модника.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, що підходить для спиць розміром 4 мм.
 2. Спиці розміром 4 мм.
 3. Набір кругових спиць розміром 4 мм (опціонально).
 4. Ніжні петлі для гумки (наприклад, 2 на 2).

Почніть із в’язання гумки:

 • За допомогою звичайних спиць відгортайте 10 петель.
 • В’язати гумку за схемою 2 на 2: 2 петлі лицьові, 2 виворітних петлі. Повторюйте цей візерунок до бажаної висоти гумки (зазвичай близько 5 см).
 • Якщо у вас є набір кругових спиць, ви можете використовувати їх для зручності. З’єднайте кругові спиці та переведіть петлі на них, щоб в’язати у колі.

Перехід до в’язання шапки:

 • Після завершення гумки продовжуйте в’язати лицьовими петлями (якщо ви в’язали гумку на кругових спицях, продовжуйте в’язати в колі).
 • В’язати лицьовими петлями на кожному ряду до досягнення бажаної довжини шапки. Зазвичай, це становить близько 15-20 см від гумки, залежно від розміру голови дитини.
 • Якщо ви надаєте перевагу, щоб шапка була з відворотом, в’язання можна закінчити на цьому етапі. В іншому випадку переходьте до наступного кроку.

Формування верху шапки:

 • Почніть зменшення, щоб створити форму верху шапки. Для цього в’язати 2 петлі разом лицьовим способом, повторюючи це через кожні 5-6 петель. Продовжуйте зменшення до тих пір, поки на спицях не залишиться близько 6 петель.
 • Потягніть кінець пряжі через петлі, що залишилися, і зафіксуйте.

Шапка для хлопчика – це не тільки необхідний елемент гардеробу в холодну пору року, але й чудова можливість виявити свою креативність та любов до рукоділля.

В’язання шапок спицями є захоплюючим і доступним заняттям, що дозволяє створити унікальний та стильний головний убір для вашого маленького модника.

Схеми для в’язання шапки для хлопчика спицями