Слоник гачком – майстер-класи для початківців та схеми з описом вязання маленького слоника амігурумі

Прості інструкції з в’язання гачком слоника. Як зв’язати слона в штанцях і з квітами, маленький брелок і амігурумі. В’яжемо також дитячу брязкальце, слоника з кулькою і велику іграшку з плюшевої пряжі. Багато корисного та величезна добірка фото в’язаних гачком слоників.

В’язання іграшок своїми руками – це не лише творче заняття, а й можливість створити неповторні подарунки для дітей та дорослих. Одна з найпопулярніших і наймиліших іграшок, яку можна зв’язати гачком, – це слоник. Сьогодні ми пропонуємо вам поринути у дивовижний світ в’язання та познайомитися з майстер-класами та цікавими ідеями створення цього ніжного та чарівного звірка.

Яку вибрати пряжу для в’язання

При виборі пряжі для в’язання слоника гачком важливо врахувати кілька факторів. Насамперед, зверніть увагу на склад пряжі. Ідеальним варіантом буде натуральна пряжа, така як бавовна або вовна, які мають м’якість і приємні на дотик текстурні властивості.

Також варто врахувати товщину пряжі. Для в’язання слоника рекомендується вибирати середню товщину пряжі, щоб іграшка вийшла досить щільною та міцною. Не варто вибирати занадто тонку пряжу, оскільки це може призвести до втрати форми та структури слоника.

Однак, вибір пряжі також залежить від ваших уподобань та цілей. Якщо ви хочете, щоб слоник був яскравішим і різнобарвнішим, то можете вибрати пряжу з яскравою палітрою або з використанням пряжі з ефектом меланжу. Важливо пам’ятати, що вибрана пряжа має бути легкою для в’язання, добре тримати форму та бути безпечною для дітей.

Вибір пряжі – це індивідуальне рішення, і ви можете експериментувати, щоб знайти ідеальну комбінацію кольору, текстури та якості пряжі для вашого в’язаного слоника.

В’язаний слоник у штанці

Гачком можна зв’язати чарівного слоника в штанці. Дотримуйтесь цих простих кроків, щоб створити свою унікальну іграшку.

Підготовка матеріалів:

 • М’яка пряжа в кольорі, що відповідає вашим уподобанням.
 • Гачок, що підходить для вибраної пряжі.
 • Набивка для заповнення слоника.
 • Ножиці та голка з широким вічком для закріплення кінців.
 1. Початок роботи: Створіть петлю на гачку, потім виконайте кілька повітряних петель. З’єднайте край останньої петлі з початковою петлею, щоб створити кільце.
 2. Формування тулуба: У першому ряду в’яжіть повітряні петлі та стовпчики без накиду. Збільшуйте кількість стовпчиків без накиду, щоб поступово розширити кільце і надати форму тулубу слоника.
 3. Створення голови: Наступні кілька рядів в’яжіть стовпчиками без накиду, але зменшуйте кількість стовпчиків у кожному ряду, щоб сформувати голову. Підберіть розмір голови відповідно до бажаних пропорцій.
 4. Формування ніг та штанців: Для ніг в’яжіть окремі циліндричні форми, що складаються зі стовпчиків без накиду. У кількості та розмірі ніг можна поекспериментувати, щоб досягти бажаного ефекту. Потім зв’яжіть два вузькі прямокутники, які стануть штанцями для слоника.
 5. Складання слоника: Заповніть тулуб, голову, ноги та штанці набивкою, щоб надати їм об’єму. За потреби використовуйте голку з широким вічком, щоб закріпити кінці пряжі та пошити деталі разом.
 6. Додавання деталей: Використовуйте пряжу іншого кольору для вишивки очей, носа та вух слоника. Це надасть іграшці особливого шарму і виділить її риси.
 7. Завершення: Закінчіть роботу, зафіксувавши кінець пряжі та обрізавши зайві нитки. Ваш слоник у штанцях, пов’язаний гачком, готовий!

Не забувайте, що ви завжди можете налаштувати свій проект на свій смак, змінюючи кольори пряжі, розміри та декоративні елементи. Нехай ваша іграшка стане унікальною та принесе вам радість!

Маленький брелок слоник

Для в’язання маленького брелока слоника гачком вам знадобиться трохи пряжі, гачок відповідного розміру та невелика голка для пришивання.

Спочатку зробіть петлю на гачку та закріпіть її. Потім зв’яжіть кілька повітряних петель і з’єднайте їх у кільце. Після цього почніть в’язати тіло слоника, роблячи стовпчики без накиду.

Поступово додавайте убавки та надайте тілу форму. Коли тіло буде готове, зв’яжіть маленькі вушка і пришийте до голови слоника. Потім зробіть хвіст та пришийте його до тіла. Нарешті, пришийте очі і носик слоника.

Ваш маленький брелок слоник готовий!

Схема в’язання слоника з квітами

В’язання іграшок гачком – це захоплююче заняття, яке дозволяє створювати чарівні м’які істоти. У цьому випадку ми створюватимемо слоника з квітами. Ось схема в’язання слоника з квітами гачком:

 1. Почніть із створення кільця амігурумі, використовуючи магічне коло і потім в’язання стовпчиків без накиду в кільці. Усього має бути 6 стовпчиків.
 2. Наступний ряд: в’яжіть 2 стовпчики без накиду у кожен стовпчик попереднього ряду. Вийде 12 стовпчиків.
 3. У третьому ряду в’яжіть 1 стовпчик без накиду в перший стовпчик попереднього ряду, а потім 2 стовпчики без накиду в другий стовпчик. Повторюйте це чергування остаточно ряду. Вийде 18 стовпчиків.
 4. У четвертому ряду в’яжіть 1 стовпчик без накиду у кожен із перших двох стовпчиків попереднього ряду, потім 2 стовпчики без накиду в третій стовпчик. Повторюйте це чергування остаточно ряду. Вийде 24 стовпчики.
 5. У п’ятому ряду в’яжіть 1 стовпчик без накиду в кожен із перших трьох стовпчиків попереднього ряду, потім 2 стовпчики без накиду в четвертий стовпчик. Повторюйте це чергування остаточно ряду. Вийде 30 стовпчиків.
 6. Наступні два ряди продовжуйте в’язати по 30 стовпчиків без накиду у кожному.
 7. Восьмий ряд: в’яжіть 1 стовпчик без накиду в кожен із перших трьох стовпчиків попереднього ряду, потім зменште 4 стовпчики без накиду. Повторюйте це чергування остаточно ряду. Вийде 24 стовпчики.
 8. Дев’ятий ряд: в’яжіть 1 стовпчик без накиду в кожен із перших двох стовпчиків попереднього ряду, потім зменште 3 стовпчики без накиду. Повторюйте це чергування остаточно ряду. Вийде 18 стовпчиків.
 9. Десятий ряд: в’яжіть 1 стовпчик без накиду в перший стовпчик попереднього ряду, потім зменште 2 стовпчики без накиду. Повторюйте це чергування остаточно ряду. Вийде 12 стовпчиків.
 10. Останній ряд: зменште по 2 стовпчики без накиду через кожні два стовпчики попереднього ряду, доки не залишиться 6 стовпчиків.
 11. Закрийте петлі та залиште досить довгий кінець нитки для пришивання.
 12. Для створення кольорів в’яжіть маленькі кола амігурумі у різних кольорах. Їх можна пришити на спину слоника або розташувати навколо його шиї у вигляді вінка.

Тепер у вас є схема в’язання слоника з гачком квітами. Успіхів у вашому творчому процесі!

Мила іграшка в техніці амігурумі

В’язання слоника в техніці амігурумі є популярним і кумедним проектом. Дотримуючись простих інструкцій та використання базових навичок в’язання, ви зможете створити чарівного слоника. Нижче наведено кроки, які допоможуть вам у цьому процесі.

Вибір матеріалів та інструментів

Першим кроком є ​​підготовка матеріалів та інструментів для в’язання слоника. Вам знадобляться пряжа, спиці або гачок відповідного розміру, набивка для наповнення слоника, вічка для іграшок (або ви можете вишити їх самі), нитки для вишивання та голка.

Створення тіла слоника

Почніть із створення круглої основи для тіла слоника, використовуючи техніку амігурумі. Це можна зробити за допомогою гачка та пряжі, зв’язуючи ланцюжок повітряних петель і потім працюючи навколо неї, додаючи або прибираючи петлі для створення форми тіла. Продовжуйте в’язати, доки не досягнете бажаної висоти тіла слоника.

Формування голови та хобота

Окремо створіть голову та хобот слоника. Для голови повторіть процес в’язання круглої основи, але з меншою кількістю петель, щоб вийшов компактніший елемент. Додайте набивку для надання об’єму та форми голові слоника. Хобот можна зв’язати окремо або разом із головою, використовуючи ту ж техніку амігурумі. Надайте хоботу бажану форму, закріпивши його кінець усередині голови.

Створення ніг та вух

Щоб зробити ноги слоника, в’яжіть дві довгі форми, що нагадують циліндри. Потім пришийте їх до основи тіла слоника. Для вух створіть дві невеликі округлі форми і закріпіть їх на верхній частині голови слоника. Надайте вухам бажану форму, згинаючи або пришиваючи по краях.

Закінчений вид та декорації

Після того, як усі елементи слоника пов’язані та закріплені, оцініть його загальний вигляд. Переконайтеся, що всі частини правильно поєднуються та слоник має симетричну форму. Приступайте до декорування: пришийте очі, використовуючи нитку та голку, або вивищуйте їх самі. Ви можете додати інші деталі, такі як бантик або квіточка на голову слоника, щоб надати йому індивідуальності.

Амігурумі – це техніка, яка дозволяє експериментувати та вносити власні зміни. Ви можете використовувати різні кольори пряжі, додати додаткові деталі або змінити розміри слоника на свій смак.

Грайте з дизайном та насолоджуйтесь процесом створення унікального та милого амігурумі-слоника!

Цирковий слон: майстер-клас покроково для початківців

Зв’язати іграшку циркового слоника гачком можна в такий спосіб. Спочатку візьміть пряжу вибраного кольору та закріпіть її на гачку. Зробіть початкове кільце та продовжуйте в’язати по колу, збільшуючи кількість петель кожен ряд. Продовжуйте в’язати, доки не отримаєте потрібний розмір тулуба слоника.

Потім почніть в’язати ноги, роблячи окремі циліндри, що звужуються донизу. Прикріпіть їх до тулуба. За бажанням можна додати деталі, такі як вуха, хобот та очі, використовуючи інший колір пряжі або декоративні елементи.

Для створення рук та хвоста слоника, зв’яжіть кілька довгих вузьких смужок пряжі та прикріпіть їх до тулуба. Зрештою, переконайтеся, що всі кінці пряжі добре закріплені, щоб іграшка не розвалилася.

При в’язанні іграшки слоника циркового важливо стежити за рівномірністю петель і щільністю в’язання, щоб вийшла красива і міцна іграшка. Це займе деякий час і терпіння, але зрештою ви створите унікальну і милу іграшку для себе або для подарунка.

Слонік Дамбо

В’язання іграшок гачком – це чудовий спосіб створити унікальний подарунок або декоративний елемент. В даному випадку ми розглянемо, як зв’язати слоника Дамбо гачком. Дотримуючись наведених нижче пунктів, ви зможете створити прекрасну іграшку своїми руками.

Зберіть необхідні матеріали

 • Пряжу для в’язання (переважно акрилову або бавовняну, придатну для гачка розміром 3-4 мм).
 • Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 • Наповнювач (наприклад, синтепон або холофайбер) для створення об’єму іграшки.
 • Очі для іграшок або чорну пряжку/нитку для вишивання очей.
 • Голку з тупим кінцем та нитку для складання та закріплення деталей.

Почніть з голови Дамбо

 • Зв’яжіть магічне кільце (кільце з повітряних петель) або почніть зі стандартної повітряної петлі та закріпіть її.
 • В’яжіть стовпчики без накиду (стбн) або одинарні в’язані стовпчики (одн.в.стбн) в кільці, збільшуючи кількість петель на кожному ряду, щоб утворити форму голови, що поступово розширюється. Продовжуйте в’язати до бажаного розміру голови.

В’яжіть тулуб слоника

 • Продовжуйте в’язати стбн або одн.в.стбн, збільшуючи кількість петель, щоб створити форму тулуба, що розширюється. Регулюйте кількість збільшень у кожному ряду залежно від бажаної форми та розміру іграшки.
 • Продовжуйте в’язати до бажаної довжини тулуба Дамбо.

В’яжіть вуха, ноги та хобот

 • Вуха: В’яжіть дві деталі для вух, використовуючи невелику кількість пряжі та відповідний розмір гачка. Потім пришийте їх до голови слоника.
 • Ноги: В’яжіть чотири деталі для ніг, використовуючи ту ж техніку та пряжу. Після того, як вони будуть готові, пришийте їх до тулуба.
 • Хобот: В’яжіть довгу смужку, яка служитиме хоботом Дамбо. Пришийте її до передньої частини голови та тулуба так, щоб вона мала вигин.

Закінчіть іграшку

 • Заповніть голову, тулуб, ноги та хобот наповнювачем для створення об’єму та форми. Переконайтеся, що ця іграшка рівномірно заповнена.
 • Пришийте очі або вищі очі з використанням чорної пряжки або нитки.
 • Закрийте отвори після заповнення за допомогою голки та нитки.

Ось і готовий ваш слоник Дамбо, пов’язаний гачком! Приємного в’язання!

Велика дитяча іграшка із плюшевої пряжі

Для в’язання великої дитячої іграшки слоника з плюшевої пряжі вам знадобляться такі матеріали: плюшева пряжа, гачок відповідного розміру, ножиці, наповнювач для іграшок, голка, кнопки або гудзики для прикраси. Дотримуйтесь інструкцій нижче, щоб створити власний м’який і милий слоник.

Підготовка матеріалів:

 • Придбайте достатню кількість плюшевої пряжі у кольорі, який вам подобається для слоника.
 • Підберіть гачок, що відповідає розміру пряжі. Зазвичай на етикетці пряжі вказується розмір гачка, що рекомендується.
 • Підготуйте наповнювач для іграшок, наприклад синтепон або холлофайбер. Переконайтеся, що у вас є достатньо для заповнення слоника.

В’язання тіла слоника:

 • Почніть із створення петлі на гачку.
 • Введіть гачок у петлю та зробіть повітряну петлю.
 • Продовжуйте в’язати ланцюжок повітряних петель потрібної довжини відповідно до розмірів тіла слоника.
 • Потім почніть в’язати ряди стовпчиками без накиду. Дотримуйтесь схеми або інструкції, щоб визначити кількість стовпчиків у кожному ряду та розташування збільшення або зменшення.
 • Продовжуйте в’язати ряди до того часу, поки досягнете потрібної висоти тіла слоника.

В’язання голови та вух:

 • Для голови повторіть ті ж кроки, що й для тіла, але з меншою кількістю повітряних петель та рядів.
 • Щоб зв’язати вуха слоника, почніть із створення петлі на гачку.
 • Введіть гачок у петлю та зв’яжіть кілька повітряних петель.
 • Потім зв’яжіть стовпчики без накиду, щоб сформувати форму вух.
 • Повторіть цей процес, щоб зв’язати два вуха.

Складання та завершення:

 • Заповніть пов’язані частини слоника наповнювачем для іграшок.
 • Залишіть невеликий отвір для закриття після заповнення.
 • Закрийте отвір за допомогою нитки голки, зробивши непомітні стібки.
 • Прикрасьте слоника, пришивши кнопки або гудзики як очі і нос.
 • Ваша велика плюшева слоника іграшка тепер готова!

Зверніть увагу, що це лише загальна інструкція, і деякі кроки можуть відрізнятися залежно від вибраної схеми чи дизайну іграшки.

Слоник з кулькою

Щоб зв’язати гачком слоника з кулькою, вам знадобляться нитки та гачок відповідного розміру. Почніть із набору петель на гачок, а потім зв’яжіть кругову основу для тулуба слоника. Після цього почніть збільшувати кількість петель для створення об’ємної форми. Продовжуйте в’язати, збільшуючи петлі, доки не досягнете бажаного розміру тулуба.

Потім переходьте до в’язання голови, почавши з набору петель і поступово збільшуючи їхню кількість, щоб створити округлу форму. Після завершення голови приступіть до в’язання вух та хобота. Вушка можна зв’язати окремо і пришити до голови, а хобот прикріпити до тулуба.

Далі приступайте до в’язання ніжок та хвоста. Ніжки можуть бути зроблені у вигляді прямих відрізків або закручених витків. Хвіст можна зв’язати у вигляді петель та прикріпити до тулуба ззаду.

Нарешті, пришийте кульку до тулуба слоника, щоб створити її голову. Зверніть увагу, що кулька повинна бути безпечно закріплена, щоб не відірвалася від тулуба. Перевірте, щоб усі частини слоника були добре прикріплені та закінчіть роботу, підрівнюючи та прикріплюючи нитки.

У результаті ви отримаєте пов’язаного гачком слоника з кулькою, готового стати милим та унікальним подарунком або декоративним елементом.

Дитяча брошка із слоником

Дитяча брошка у формі слоника може бути чарівним аксесуаром для маленьких дівчаток. Зв’язуючи таку брошку гачком, ви можете створити унікальний подарунок або прикрасу для своєї дитини. Ось покрокова інструкція про те, як зв’язати дитячу брошку із слоником:

Зберіть необхідні матеріали:

 • Пряжа в різних кольорах (для слоника можна вибрати сіру пряжу та пряжу для прикрас, такі як рожева для вушок або синя для очей).
 • Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 • Невелика застібка-шпилька для кріплення брошки.
 • Ножиці та голка з великим оком.

Почніть в’язати слоника:

 • Зв’яжіть магічне кільце, в яке вставлятимете свої петлі. Якщо не вмієте робити магічне кільце, почніть з ланцюжка з 4 повітряних петель і з’єднайте їх в кільце за допомогою стібка, що ковзає.
 • У першому ряду зв’яжіть 6 стовпчиків без накиду в магічне кільце або в ланцюжок із 4 петель. Ці стовпчики утворюють початок тулуба слоника.

Збільшуйте кількість петель:

 • У другому ряду зв’яжіть 2 стовпчики без накиду в кожну петлю попереднього ряду, щоб збільшити кількість петель вдвічі (всього вийде 12 петель).
 • У наступних кількох рядах продовжуйте збільшувати кількість петель на 6-8, щоб створити об’ємну форму тулуба слоника.

Зв’яжіть голову та вушка:

 • Після досягнення бажаного розміру тулуба почніть в’язати голову. Це може бути простий кулястий елемент.
 • Потім зв’яжіть дві маленькі округлі деталі для вух і прикріпіть їх до голови. Ви можете використовувати інший колір пряжі для вух, щоб створити контраст.

Створіть хобот та ноги:

 • З сірої пряжі, що залишилася, зв’яжіть довгу смужку для хобота, а також 4 невеликі циліндричні деталі для ніг слоника.
 • Прикріпіть хобот до обличчя слоника, а ноги рівномірно розподіліть по тулубу.

Додати деталі:

 • Використовуючи іншу кольорову пряжу, зв’яжіть маленькі петельки або мішури для очей та інших прикрас на обличчі слоника.
 • Переконайтеся, що всі деталі добре прикріплені та надійно зафіксовані.

Закріпіть застібку-шпильку:

 • На задній стороні слоника прикріпіть застібку-шпильку, щоб можна було легко кріпити брошку до одягу.

По завершенні всіх цих кроків ваша дитяча брошка зі слоником, пов’язана гачком, буде готова. Переконайтеся, що всі деталі добре зафіксовані, щоб уникнути відшарування чи руйнування брошки.

У статті подано покрокові інструкції про те, як зв’язати гачком слоником. Описані необхідні матеріали та кроки, починаючи від в’язання тулуба до прикріплення вух, хобота та ніг. Важливо дотримуватися вказівок та переконатися, що всі деталі добре прикріплені. Після завершення можна отримати унікальну та чарівну іграшку для дітей.

Фото ідеї для в’язання слоника гачком