Снуд гачком – покрокові схеми, візерунки для початківців та опис вязання простого снуда гачком

Поетапні інструкції з в’язання гачком. Схеми з в’язання своїми руками снуда в один оборот, два обороти і з красивими косами, Як в’язати снуд з тонкої пряжі, по колу, ажурний і теплий варіант. Корисні поради, секрети в’язання та фото в’язаного снуда.

У світі рукоділля існує безліч способів створення оригінальних та корисних виробів, проте снуд, пов’язаний гачком, займає особливе місце серед них. Цей модний аксесуар поєднує тепло, стиль і практичність, роблячи його ідеальним доповненням до осіннього і зимового гардеробу.

У цій статті ми розглянемо захоплюючі ідеї щодо створення унікальних снудів гачком, які допоможуть вам додати яскравості та індивідуальності у ваш одяг.

Снуд гачком для початківців: проста схема

Снуд — універсальний аксесуар, який можна носити як шарф, пов’язку на голову або навіть плечову накидку. Якщо ви тільки починаєте знайомитися з гачком рукоділля, то створення снуда – ідеальний проект для вас!

Список матеріалів:

 1. Пряжа (переважно м’яка та тепла пряжа середньої товщини).
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Голка з великим вушкам для пришивання кінців пряжі.

Почніть із створення петлі для базового ланцюжка. Для цього утворіть петлю і проведіть через неї кінець пряжі. Затягніть петлю, але не дуже міцно.

наступним кроком буде створення основного ланцюжка. Вставте гачок у петлю, потім обхопіть ниткою та проведіть через петлю. Це буде ваша перша ланка базового ланцюжка.

Повторіть цей крок, доки не отримаєте бажану довжину снуда. Зазвичай для снуда достатньо 100-150 ланок. Після того, як ви досягли потрібної довжини, закінчіть роботу, виконавши кілька завершальних петель.

Вставте гачок у наступну ланку ланцюжка, обхопіть ниткою і проведіть через обидві ланки на гачку. Тепер у вас на гачку залишиться лише одна петля. Повторіть цей крок для всіх ланок до кінця ланцюжка.

Відріжте пряжу, залишивши невеликий хвіст. Протягніть хвіст через петлю на гачку і затягніть, щоб закріпити кінець.

Якщо у вас є два відкритих кінця снуда, зшийте їх разом, використовуючи голку з великим вушком та залишки пряжі. Затягніть та пришийте кінці, щоб вони були непомітними.

В’язання снуда гачком в один оборот

Снуд – це зручний та стильний аксесуар, який допоможе вам зберегти тепло у холодні дні. В’язання снуда гачком в один оберт – чудовий спосіб створити унікальний і затишний предмет гардеробу власними руками.

Список матеріалів:

 1. Пряжа: виберіть пряжу середньої товщини, що відповідає вашим уподобанням за кольором та складом.
 2. Гачок: виберіть гачок відповідного розміру відповідно до товщини пряжі. Рекомендується використовувати гачок розміром від 4 мм до 6 мм.
 3. Ножиці для обрізання ниток.

Початок роботи:

 • Зробіть петлю на гачку і потім проведіть через неї петлю пряжі.
 • Затягніть петлю пряжі на гачку, створюючи початковий вузол.

В’язання основної частини снуда:

 • Зробіть ланцюжок повітряних петель бажаної довжини снуда. Рекомендується почати з ланцюжка зі 100 петель, але ви можете змінити цю цифру залежно від бажаної ширини снуда.
 • З’єднайте останню петлю ланцюжка з другою петлею з кінця, щоб утворився кільцевий ряд.
 • В’яжіть стовпчики без накиду у кожну петлю кільця до кінця ряду.
 • Повторюйте ряди стовпчиків без накиду до бажаної довжини снуда.

Завершення роботи:

 • Після досягнення бажаної довжини снуда закріпіть кінець пряжі, залишивши досить довгий хвіст.
 • Підріжте надлишки пряжі, залишивши близько 5-7 см хвостик.
 • Загорніть снуд навколо шиї та насолоджуйтесь теплом та стилем!

Гарний снуд косами

Коси – універсальний та красивий елемент у рукоділлі, який можна використовувати для створення різних виробів. Цей аксесуар стане стильним доповненням до вашої зимової вбиральні та чудовим подарунком для ваших близьких.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини, що підходить для гачка розміром 5 мм.
 2. Гачок розміром 5 мм.
 3. Ножиці.
 4. Вузлики для закріплення кінців пряжі.

Початок:

 • Зробіть петлю на гачку, ввівши його в центральний отвір і обмотавши пряжу навколо гачка. Затягніть петлю, щоб закріпити пряжу на гачку.
 • Пройдіть другий кінець пряжі через петлю і затягніть, щоб створити маленьку петельку, відому як петля повітряної петлі.

Створення основи снуда:

 • Зробіть ланцюжок повітряних петель, необхідної довжини для снуда. Рекомендується зробити ланцюжок із 150-200 петель, залежно від бажаної ширини та обсягу снуда.
 • Поверніть ланцюжок і пройдіть назад, зробивши стовпчики без накиду в кожну петлю ланцюжка. Це створить основу для кіс.

Створення кіс:

 • Працюючи на основі, зробіть накид у наступну петлю та зробіть стовпчик без накиду у наступну петлю.
 • Повторіть цей процес, зробивши накид та стовпчик без накиду у наступні дві петлі.
 • Поверніться до попередньої петлі та зробіть накид та стовпчик без накиду у цю петлю.
 • Повторіть ці кроки остаточно основи снуда.

Завершення снуда:

 • Закінчивши останню косу, зробіть стовпчик без накиду в останню петлю основи.
 • Відріжте пряжу, залишивши хвостик завдовжки близько 10 див.
 • Протягніть хвостик через петлю на гачку і затягніть, щоб закріпити кінець пряжі.

Снуд гачком у два обороти

Снуди стали популярним аксесуаром у світі рукоділля, і створення їх власними руками може бути цікавим та творчим процесом. Цей стильний і практичний аксесуар додасть тепла та стилю вашому гардеробу в холодну пору року.

Список матеріалів:

 1. Пряжа середньої товщини (виберіть колір і склад на власний розсуд).
 2. Гачок відповідного розміру відповідно до вибраної пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Велика голка із застібкою або спеціальна голка для пришивання кінців.

Початок роботи:

Візьміть пряжу та гачок. Зробіть петлю на гачку. Введіть гачок у петлю і затягніть.

Набір ланцюжка повітряних петель:

Почніть в’язати ланцюг повітряних петель, щоб створити основу для снуда. Кількість петель залежить від бажаної ширини снуда. Рекомендується почати приблизно з 150-200 петель.

В’язання основного візерунка:

Почніть в’язати основний візерунок, використовуючи вибраний стібок. Продовжуйте в’язати вишневими петлями або іншими візерунками, які вам подобаються до досягнення бажаної довжини снуда.

Пам’ятайте, що снуд обертатиметься навколо шиї два рази, тому врахуйте це при визначенні довжини.

Завершення роботи:

Перевірте довжину снуда і переконайтеся, що він відповідає вашим уподобанням. Зауважте останню петлю і відріжте пряжу, залишивши невеликий хвостик. Використовуйте голку із застібкою або спеціальну голку для пришивання кінців пряжі до снуду, щоб закріпити їх.

При виборі пряжі для снуда, майте на увазі, що м’яка і тепла пряжа буде комфортною для носіння.

Майстер-клас як в’язати снуд із тонкої пряжі

В’язання снуда – це чудовий спосіб створити стильний і теплий аксесуар, який можна носити як у повсякденному житті, так і в холодну пору року.

У цьому майстер-класі ми розглянемо процес в’язання снуда із тонкої пряжі гачком. Цей проект підходить як початківцям, так і досвідченим майстриням.

Список матеріалів:

 1. Тонка пряжа на ваш вибір.
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Голки для завершення роботи.

Початок роботи:

Намотайте пряжу на гачок, залишивши кінець пряжі досить довгим для подальшого закріплення. Зробіть петлю на гачку.

В’язання ланцюжка повітряних петель:

Вставте гачок у петлю на гачку і закріпіть пряжу, щоб вона не зісковзувала. За допомогою гачка зробіть ланцюжок повітряних петель бажаної довжини снуда. Зазвичай рекомендується почати з 100-150 петель, залежно від того, наскільки широким або щільним ви хочете отримати снуд.

В’язання основної частини снуда:

Після завершення ланцюжка повітряних петель, зв’яжіть першу поряд стовпчиками без накиду (стовпчиками без накиду, щоб снуд не був занадто пухким). Продовжуйте в’язати стовпчиками без накиду в кожну петлю ланцюга до кінця ряду. Повторюйте цей ряд до бажаної ширини снуда.

Завершення роботи:

Перетисніть петлю на гачку, щоб не втратити прогресу. Відріжте пряжу, залишивши кінець достатньої довжини для завершення роботи.

Вставте голки в останній стовпчик і закріпіть пряжу, щоб вона не розв’язалася. Зшийте два кінці снуда разом, використовуючи голки голки і кінець пряжі, що залишився.

Якщо ви хочете, щоб снуд вийшов більшим, використовуйте пряжу з пухнастим ворсом або додайте обсяг шляхом використання більшого гачка.

Снуд із плюшевої пряжі

Снуди є популярними аксесуарами, які дарують тепло та комфорт у холодну пору року. Це простий проект, який підходить як для початківців, так і для досвідчених рукоділників.

Список матеріалів:

 1. Плюшева пряжа.
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Маркер або шпильки (необов’язково, але допоможуть при позначенні окремих рядів).

Підберіть плюшеву пряжу в бажаному кольорі та товщині. Врахуйте, що товщі пряжа, тим готовіший снуд буде теплішим і об’ємнішим. Приступіть до роботи, зробивши петлю на гачку.

Введіть потрібну кількість повітряних петель (зазвичай 100-120) через петлю на гачку. Наступні ряди будуть створювати основний візерунок вашого снуда.

Виконуйте кожен ряд, використовуючи один із вибраних візерунків, наприклад, стовпчик без накиду, стовпчик або черепашковий стібок. Повторюйте ряди, поки ваш снуд не досягне бажаної довжини.

Ви можете приміряти його час від часу, щоб переконатися, що довжина відповідає вашим уподобанням. Після досягнення бажаної довжини закінчіть роботу, зав’язавши останній ряд пряжі.

Закріпіть край пряжі, пропустивши його через останню петлю і затягнувши вузол. Обріжте кінець пряжі, що залишився, з використанням ножиць.

В’язання снуда по колу

Снуд – це популярний аксесуар, який допомагає зберегти тепло та додати стиль у холодні дні. В’язання снуда по колу гачком є ​​простим і приємним проектом для початківців та досвідчених рукоділок.

Список матеріалів:

 1. Пряжа на ваш вибір. Рекомендується використовувати пряжу середньої товщини задля досягнення потрібного обсягу снуда.
 2. Гачок, що відповідає товщині пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Маркер чи нитка для позначок.

Зробіть петлю кордочкою, вставивши гачок у пряжу і пропустивши кінець пряжі через петлю. Потім зробіть кілька повітряних петель, щоб створити основу для вашого снуда.

Кількість петель залежить від бажаної ширини снуда. Рекомендується розпочати із 100-150 петель. Перекрийте край пряжі через першу петлю, щоб створити кільце.

Переконайтеся, що петлі не перекручені, та позначте початок кола маркером чи ниткою. В’язання снуда відбуватиметься у техніці стовпчиків без накиду.

В’яжіть стовпчик без накиду у кожну петлю навколо кола. Продовжуйте в’язати стовпчиками без накиду до бажаної довжини снуда.

Зазвичай снуди мають довжину близько 70-90 см, але ви можете регулювати довжину відповідно до своїх уподобань. Після досягнення бажаної довжини снуда відріжте пряжу, залишивши хвіст довжиною близько 15 см.

Протягніть край пряжі через останню петлю і затягніть, щоб закріпити. При необхідності акуратно обріжте хвіст, що залишився.

Якщо ви хочете створити текстурний ефект, спробуйте використати різні стібки або поєднання різних кольорів пряжі.

Теплий дитячий снуд

Дитячий снуд – чудовий аксесуар, який допоможе захистити ніжну шкіру дитини від холодних зимових вітрів. Якщо ви вмієте в’язати гачком, створення теплого дитячого снуда стане простим і захоплюючим проектом.

Список матеріалів:

 1. Пряжа: виберіть м’яку та теплу пряжу, що підходить для дитячої шкіри. Хороший варіант – вовняна пряжа з додаванням акрилу або бавовни.
 2. Гачок: виберіть гачок відповідного розміру для вибраної пряжі. Розмір гачка залежатиме від щільності в’язання та бажаної фактури снуда.
 3. Ножиці: щоб обрізати нитки після завершення роботи.

Визначте розмір снуда:

 • Виміряйте обхват шиї дитини. Додайте до цієї міри близько 5 см для свободи рухів та комфорту.
 • Запишіть отримане значення, яке визначатиме довжину вашого снуда.

Почніть в’язання:

 • Наберіть повітряних петель, кількість яких відповідає довжині снуда.
 • Зверніть увагу, що в ряді набраних петель додайте 2-3 петлі для підвищення еластичності снуду.

В’язання основної частини снуда:

 • В’яжіть круглими рядами стовпчиками без накиду.
 • Виберіть висоту снуда, яка забезпечить надійний захист дитини від холоду. Зазвичай це 15-20 див.

Завершення снуда:

 • Закінчіть в’язання, коли досягнете бажаної висоти снуда.
 • Перевірте, що снуд досить широкий, щоб комфортно вдягнути його на шию дитини. При необхідності додайте кілька рядів стовпчиків без накиду.

Завершення роботи:

 • Завершіть останній ряд стовпчиків без накиду та зафіксуйте нитку.
 • Підріжте всі кінці ниток і акуратно затягніть їх усередину снуда, щоб вони не виступали назовні.

Ажурний снуд

Ажурний снуд – це чудовий аксесуар, який додасть шарму та елегантності вашому гардеробу. Він ідеально підходить для теплих сезонів або прохолодних вечорів, коли ви хочете створити легкий та повітряний образ.

Список матеріалів:

 1. Пряжа: виберіть пряжу середньої товщини, яка підходить для гачка розміром 4 мм. Рекомендується використовувати натуральні волокна, такі як бавовна або шерсть, для створення комфортного та приємного на дотик снуда.
 2. Гачок: розмір 4 мм, хоча ви можете вибрати гачок залежно від переваг та товщини пряжі.
 3. Ножиці: для обрізання пряжі та закріплення кінців.

Почніть із створення петлі основи. Зробіть петлю на гачку та проведіть через неї кінець пряжі. Почніть в’язати ланцюжок повітряних петель.

Зробіть необхідну кількість петель залежно від бажаної ширини снуда. Зазвичай достатньо 100-150 петель. У наступному ряду почніть в’язати ажурний візерунок.

Для цього в’яжіть кілька повітряних петель, а потім зробіть накид і пропустіть гачок через одну з повітряних петель попереднього ряду. Повторюйте цей крок до кінця ряду.

Продовжуйте в’язати ажурний візерунок у кожному рядку. Ви можете експериментувати з різними візерунками, щоб створити унікальний дизайн вашого снуда.

В’яжіть ряди до бажаної довжини снуда. Зазвичай 150-200 рядів достатньо створення середньої довжини снуда. Завершіть в’язання, обріжте пряжу та закріпіть кінець.

Снуд із товстими косами

Снуд з товстими косами гачком – це стильний і практичний аксесуар, який допоможе зберегти вас у теплі та комфорті в холодну пору року. Цей снуд виконаний з використанням товстої пряжі та має унікальний дизайн у вигляді кіс, який додасть вишуканості вашому вбранню.

Список матеріалів:

 1. Товста пряжа (переважно акрилова або вовняна) кольору, якому ви віддаєте перевагу.
 2. Гачок відповідного розміру для вибраної пряжі.
 3. Ножиці.
 4. Велика вовняна голка.

Почніть із створення петлі. Введіть петлю на гачок і закріпіть кінець пряжі, зробивши невеликий вузол. Зробіть ланцюжок повітряних петель.

Введіть гачок у петлю на гачку і намотайте пряжу на гачок. Продовжуйте цей крок до того часу, поки досягнете бажаної довжини снуда. Рекомендується створити ланцюжок петель досить довгим, щоб він легко обвивався навколо шиї два рази.

Зробіть першу косу. Введіть гачок у другу петлю від гачка, потім намотайте пряжу на гачок і витягніть через петлю. Повторіть цей крок ще двічі.

Введіть гачок у наступну петлю після трьох петель, що утворюють першу косу. Намотайте пряжу на гачок і витягніть через петлю. Повторіть цей крок ще двічі.

Після того, як ви досягнете кінця ланцюжка петель, завершіть останню косу і залиште достатньо пряжі для закріплення кінця снуда. Обріжте пряжу, залишивши близько 15 см хвоста.

Введіть цей хвіст у вовняну голку і прошийте через останню петлю, щоб закріпити кінець снуда.

Перевірте снуд на наявність нерівномірностей чи відступів та виправте їх за потреби. Після завершення виправлень ваш снуд із товстими косами готовий до використання!

Снуд, пов’язаний гачком, – це не тільки стильний аксесуар, але й чудовий спосіб висловити свою індивідуальність та творчий потенціал.

Вибираючи матеріали та візерунки, ви можете створити снуд, що ідеально підходить під ваш стиль і сезон. Так що не бійтеся експериментувати і даруйте своєму одязі нове життя за допомогою гарного та затишного снуда, пов’язаного своїми руками.

Фото ідеї для в’язання снуда гачком